Autor Wiadomość
<  Auto do Ślubu !
pajaksyreniarz
PostWysłany: Sro Sty 09, 2013 11:24 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Fiat 126p '1983

Szanowne Panie i Panowie, od jakiegoś czasu przymierzam się do otworzenie działalności , która miałaby w swojej ofercie między innymi wynajem auta do ślubu koniecznie zabytkowego lub wiekowego. Zastanawiałem się jakie auto miało by to być i powiem wam drodzy formuowicze,że mam już mętlik w głowie. Na początku myślałem o czymś typowo Polskim tj Syrena,Warszawa lub Fiat 125p, jednakże nie mam aż takich zdolności kredytowych żeby pozwolić sobie na Warszawę za trochę ponad 20.000 zł. Ostatnio wpadł mi w oko ładny Mercedes W123 ,może ktoś z was prowadzi już podobną działalność albo ma jakieś doświadczenie, liczę na wasze podpowiedzi, bo sam już nie wiem co o tym myśleć.Proszę Was o jakieś sugestie,jestem z terenu Pomorza Zachodniego, pomysł ten nie jest jeszcze u nas bardzo rozwinięty w promieniu 100-150 km można u nas wynająć Fiata 125p chyba nawet 2sztuki i warszawę w sedanie,jednak oferty są dość słabo rozreklamowane,czekam więc na wasze uwagi ,spostrzeżenia,przemyślenia itd itp. Z góry dzięki za wszelką pomoc !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
trelemorele
PostWysłany: Czw Sty 17, 2013 1:19 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Fiat 126p 600 1981, mazda 323f bg

Byłem w miniony weekend na miedzynarodowych targach slubnych w Rzeszowie i pooglądałem sobie furki. Wszystkie auta byly z podkarpacia i ani jednego polskiego osobowego. Tylko autobus Jelcz. Reszta to Wielka Brytania i Stany. Po prostu opłaca się sprowadzić jakiegoś roadstera z UK z kierownicą po prawej stronie dwuosobowego i zarejestrować go na żółte blachy u nas. Na białych auta z kierownicą po prawej nie zarejestrujesz choć ma się to podobno zmienić. Takie auta tam są tanie i dobrze utrzymane. Klientów kusi fakt, że Młody sam prowadzi auto i wiezie Młodą do ślubu. Analogiczna sytuacja z autami ze stanów. Dobrze utrzymane i tanie Cadillac ki itp można zarejestrować u nas już nawet na białych numerach a klientów zachęca nietuzinkowy wygląd amerykańskiego krążownika i silniki V8.

Trafił się jeszcze garbus cabrio ale tym to bym do ślubu nie pojechał za bardzo mi sie z Hitlerem kojarzy .
Nekkid
PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 12:20 pm  Odpowiedz z cytatem

Ostrzeżenia: 0/3

Odnośnie pojazdów zabytkowych, to 100% popieram pomysł, ale odnośnie samochodów PRL nie do końca, a przynajmniej gdybym postawił się na twoim miejscu, to nie byłbym przekonany.. Uwielbiam samochody z czasów PRL, ale większość z nich w głowach i oczach młodych ludzi ( w większości tacy się żenią ;D ) są uważane za lekko obciachowe. Wszystko zależy od tego, czy ktoś czuje klimat PRL i chce w pięknie odrestaurowanym samochodzie z tamtych czasów pojechać do ślubu. Najbezpieczniejszą opcją są jednak samochody zabytkowe z poza granic naszego kraju. Z drugiej strony wiem, że jest popyt ale na Warszawę. Pary młodej przewożonej w popularnym kredensie jeszcze nie uświadczyłem na polskich drogach.
pajaksyreniarz
PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 9:17 pm  Odpowiedz z cytatem

Ostatnio myślałem jednak nad Mercedesem W123 w bardzo dobrym, ładnym stanie(koniecznie z jasnym wnętrzem) ewentualnie dobry znajomy ma ładnego Fiata 125p ,którego na ten czas nie użytkuje z roku '83 ,myślałem o tym Fiacie "wspomagająco" tzn , głównym autem w ofercie byłby Merc W123 , ale byłaby możliwość wynajęcia Fiata 125p,żeby "zbadać rynek" jak na razie nic by mnie to nie kosztowało(przegląd 100zł) i jeżeli byliby zainteresowani również fiatem,mógłbym go odkupić.Co myślicie o takiej opcji??? Laughing
Powrót do góry
kamil.calik
PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 9:50 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Opel Astra G 1.6 16V, MZ TS 150

Ja tego nie widzę jako sposób na utrzymanie się. Jako dodatkowe zajęcie może być.

Nawet gdybyś przy dobrych wiatrach miał 4 wesela w miesiącu przez cały rok, co raczej nie jest możliwe, za każde wychodził na czysto 600 zł, to masz 2400 zł, a sam ZUS po 2 latach będzie Cię kosztował już ponad 1000 zł.

Poza tym masz martwe miesiące jak luty, marzec, listopad i grudzień.

Gdybyś miał kasę na kilka aut, ale konkretnych w sensie Warszawa Garbuska, jakiś amerykański skrzydlak, jakiś stary kabriolet, za które możesz kosić $$$, to wtedy nawet się opłaca kogoś na fuchę zatrudnić żeby objeżdżał dodatkowe wesela.

Ale na to potrzeba PLN-ów. Dużo PLN-ów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pajaksyreniarz
PostWysłany: Sob Lut 09, 2013 10:41 am  Odpowiedz z cytatem

Masz rację kolego,nie traktuję tego jako głównego zajęcia,a bardziej dodatkowego , wtedy przez "martwe" miesiące kiedy nie byłoby zapotrzebowania na auto należałoby po prostu nie żyć Very Happy , myślę jednak że jako dodatkowe zajęcie nic nie zaszkodzi spróbować.
Powrót do góry
kamil.calik
PostWysłany: Sob Lut 09, 2013 9:13 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Opel Astra G 1.6 16V, MZ TS 150

Jeśli tak to spoko, jeżeli masz luźną kaskę i nie pracujesz w soboty to fajny dodatek.

Jeżeli mógłbym Ci coś podpowiedzieć, to raczej nie wchodzilbym w temat Merca beczki ani dużego Fiata. Są to auta jeszcze mało "kultowe" (w rozumieniu większości ludzi). Takim Fiatem mógłbyś jechać do ślubu Ty, ja, i wielu z nas tutaj na forum, ale takich osób w Twojej (jak i mojej) okolicy myślę nie jest dużo.

Wawka (szczególnie garbuska) natomiast jest postrzegana jako auto kultowe i modne w dużo szerszych kręgach niż nasze. Tak samo stare amerykańce i angliki.

Poza tym za wynajem takiego auta możesz wołać zdecydowanie więcej niż za kredensa czy beczkę.

Jeżeli chcesz mieć z tego fajny zastrzyk finansowy na boku lepiej dozbieraj kasy i kup coś bardziej kultowego.

Powodzenia Ci życzę i pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
twojaelka
PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 8:06 pm  Odpowiedz z cytatem

Znajomi mieli białego Merca oklejonego w serca i przyozdobionego kwiatami. Wyglądał pięknie!
iparts
PostWysłany: Pią Mar 29, 2013 11:40 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: VW Passat

Na samym początku może być ciężko rozkręcić taki interes, więc faktycznie może warto traktować to w ramach dodatkowego zajęcia Wink Mam znajomego, który ma jedno auto zabytkowe (jakiegoś starego Cadillaca) i zarejestrowaną działalność, a i tak jest do przodu. Warto zatem iść w jakość, a nie ilość
twistet
PostWysłany: Wto Maj 28, 2013 2:33 pm  Odpowiedz z cytatem

Całkiem fajny pomysł na biznes, a raczej dodatek do wypłaty, bo z jednego samochodu raczej nie wyżyjesz Smile W sumie każda para biorąca ślub zawsze szuka jakiegoś fajnego samochodu żeby podjechać pod kościół Smile
danielnowak
PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 4:22 pm  Odpowiedz z cytatem

Do ślubu starym zabytkowym autem to najlepszy wybór Smile Lub mercedes.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 1
Forum Forum Polskiej Motoryzacji -> Opinie i pomysły

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Skocz do: