Autor Wiadomość
<  Odmowa rejestracji 126p na żółtych tablicach
pyros
PostWysłany: Czw Paź 06, 2011 12:36 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Fiat 126p

Słuchajcie czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?
Byłem dzisiaj u rzeczoznawcy w Wawie by zrobił mi białą kartę. Gościu gdy dowiedział się,że chodzi o malucha powiedział żebym najpierw poszedł do urzędu konserwatora zabytków i zapytał czy wpiszą mi go do rejestru. Jak twierdzi miał ostatnio odmowę dotyczącą Fiata 125p z 77r. i ogólnie zauważył "niechęć" urzędników do polskich samochodów.
Poszedłem po informacje do konserwatora i ku mojemu zdziwieniu potwierdził on słowa rzeczoznawcy. Argumentował to tym,że maluchów jest jeszcze sporo, mało czasu upłynęło od zakończenia produkcji i na razie wstrzymali się z wpisywaniem Fiatów 126p, 125p do rejestru zabytków ruchomych.
Czy spotkał się ktoś z Was z odmową? Jak to jest w innych miastach?
Wkurza mnie to bo na ulicach Warszawy prawie nie uświadczy się malucha a oni takie głupoty gadają. Na dodatek nawet na osiedlu mam boba na żółtych Mad
Pozostaje czekać jak to stwierdził Pan konserwator Evil or Very Mad
Hanibal
PostWysłany: Czw Paź 06, 2011 7:46 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Syrena105L Syrena 105 i Polonez Atu

idż do innego
albo zapytaj w automobilklubie
to sa jakieś jajca, maluchy znikaja w zastraszającym tempie a tu takie pitolenie....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
masa_aj
PostWysłany: Czw Paź 06, 2011 7:52 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Polski Fiat 125p 1300 1972

powiedz u konserwatora zabytków że zgodnie z ustawą prawo o ruchu drogowym pojazdem zabytkowym jest pojazd mający co najmniej 25 lat, wpis o okresie 15 lat od zakonczenia produkcji zlikwidowano w zeszlym roku.nie mają prawa ci odmówic bo w ustawie nie ma nic o nieprzyslugiwaniu tych praw polskim autom.Z urzedami trzeba twardo, bo inaczej dziki zachod sie szerzy i robia co chca
SZISZIN
PostWysłany: Czw Paź 06, 2011 8:15 am  Odpowiedz z cytatem

Ostrzeżenia: 0/3
Pojazd: Trochę tego złomu się nazbierało ;)

Ot, cała Polska - "pan na zagrodzie równy wojewodzie" czyli każdy urzędas może dowolnie interpretować prawo i wydawać w ten sposób różne decyzje. Co pozostaje? Moim zdaniem, musisz zażądać uzasadnienia na piśmie wydanej decyzji (masz do tego prawo i urzędnik musi to zrobić), a następnie zrobić własną dokumentację fotograficzną bobów posiadających żółte tablice (co będzie bardzo łatwe, zważywszy,że choćby na tym forum są takowe). Następnie składasz całą dokumentację wraz z zażaleniem na decyzję administracyjną do właściwego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Należy panom urzędnikom przypomnieć, że RP jest państwem unitarnym a nie federalnym, jak można wywnioskować obserwując ich żenujące harce decyzyjne ( w jednym województwie rejestrują na żółte wszystko, a w innym nie).Wprawdzie w Polsce prawo nie jest oparte na zasadzie precedensu, ale w tej sprawie można dowieść, że decyzja jest dyskryminująca w stosunku do tego samego obywatela RP mieszkającego w innym województwie.
Słyszałem, że ponoć w Lublinie też nie chcą rejestrować 126p, ale za to już nie ma problemu ze 125p.
Lu - blin, kochany Lublin
To najpiękniejsze z wszystkich polskich miast...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kamil.calik
PostWysłany: Czw Paź 06, 2011 8:24 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Opel Astra G 1.6 16V

Proponuję Ci trzymać się litery prawa - wszędzie obowiązuje to samo. Tylko każdą rzecz składaj na piśmie, formularzu, do odpowiednich osób - raczej nie mają prawa Ci odmówić, chyba, że jest jakaś luka w przepisach.

Poczytaj najpierw przepisy, i przygotuj się do rozmowy. Powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
IzaM
PostWysłany: Czw Paź 06, 2011 12:07 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Fiat 126p 1983

Mąż zasięgnoł języka u znajomego rzeczoznawcy i faktycznie Mazowiecki Konserwator Zabytków odmawia rejestracji 126p i 125p na zabytki motywójąc to zbyt dużą ich już ilością ... czy jest to zgodne z prawem tego nie wiemy ale znając nasz kraj na pewno znajdą jakiś przepis ze tak ... jedyne wyjście to podobno jeśli dany model jest "unikatowy" (nietypowe rozwiązanie żadka wersia itp) . Niestety taka jest ta nasza Polska że ładnego fiacika w oryginale nie a np zardzewiałego na wskroś Golfa z instalacją gazową zarejestrują na zabytka .
Obywatel ma płacić podatki i ma się słuchać władzy ! to ich motto .
kamil.calik
PostWysłany: Czw Paź 06, 2011 1:48 pm  Odpowiedz z cytatem

Z drugiej strony jak weszła moda na żółte, to większość aut, które dostawały zabytkowe tablice to były pastuchy, aż sam się nie raz dziwiłem kto k...a daje na takie auta żółte Rolling Eyes Cóż, takie życie...
Powrót do góry
pyros
PostWysłany: Czw Paź 06, 2011 10:20 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Fiat 126p

Myslę,że walka z urzędnikami to walka z wiatrakami.
Wkurzające jest to,że co urzędnik to inna interpretacja. Z racji zamieszkania konserwator z innego miasta odpada. Swoją drogą jeśli przepis o 15 latach od zakończenia produkcji został usunięty to teoretycznie nie mają podstaw do odmowy. Ale jak to w naszym kraju bywa tylko teoretycznie.
Najgorsze jest to,że w Wawie popylaja boby i kanty na żółtych blachach w dużo gorszym stanie niż mój. Ktoś im je dał. I co teraz sobie uzmysłowił,że basta-starczy?!
kamil.calik
PostWysłany: Pią Paź 07, 2011 9:11 am  Odpowiedz z cytatem

pyros napisał:
Najgorsze jest to,że w Wawie popylaja boby i kanty na żółtych blachach w dużo gorszym stanie niż mój. Ktoś im je dał. I co teraz sobie uzmysłowił,że basta-starczy?!

Tak jak napisałem wcześniej - po Wawie, Krakowie, i pewnie innych miastach jeździ pełno nieboszczyków, każdy Panie zabytek i klasyk.
Powrót do góry
marcinmalysz
PostWysłany: Pią Paź 07, 2011 10:15 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Fiat 126p 1977 Motorower Komar 1966

A ja bym się nie szczypał i kulturalnie,spokojnie zażądał decyzji na piśmie i uprzedził,że pójdę do sądu.Bez skrępowania należy walczyć o swoje.Te ruchy są jeszcze przede mną więc sam jestem ciekaw jak to będzie w KRK;-)
LukaszC
PostWysłany: Pią Paź 07, 2011 9:31 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: 126

Właśnie w CA czytałem że w Warszawie to konserwator podejmuje decyzje dotyczącą wpisu do ewidencji i jest to jak narazie jedyne miasto które w ten sposób "działa" . Jestem właśnie po rejestracji 126 bis z roku 1990 w Krakowie , nie było tutaj żadnego problemu dotyczącego rejestracji zarówno ze strony rzeczoznawcy który wydał opinie o samochodzie oraz sporządził białą kartę pojazdu jak i ze strony konserwatora gdzie sprawę załatwiłem bez mała od ręki . Wydaje mi się że dużo tutaj zależy od człowieka a w polsce niestety łatwo nie jest . Szkoda tylko że auto spełniające wszystkie kryteria kwalifikujące go jako pojazd zabytkowy nie może zostać wpisane do rejestru .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
trelemorele
PostWysłany: Sob Paź 08, 2011 12:35 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Fiat 126p 600 1981, mazda 323f bg

Świetny materiał do TURBO KAMERY ! tvn turbo. Takiego czegos jeszcze nie mieli. Myślę, ze przyjmą Cie z otwartymi ramionami z Twoim problemem. A jak nagłośnisz sprawe i racja bedzie po Twojej stronie, to wszyscy konserwatorzy w PL zaczną się bać i skonczą w koncu cyrki odstawiać. Wink
GR235I3K
PostWysłany: Sob Paź 08, 2011 8:14 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: 126p 74' 83' ; 125p 80' ; AUDI 80 B2Q 85'

a jak wygląda sprawa przy sprzedaży takiego auta i przerejestrowaniu w innym województwie ? Tylko ma się styczność z panią z okienka wydziału komunikacji ? Czy następuje cały ciąg spraw jak przy pierwszym rejestrowaniu ? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
LukaszC
PostWysłany: Sob Paź 08, 2011 9:27 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: 126

jeśli chodzi o przerejestrowanie samochodu nie ma tutaj żadnego problemu koszt rejestracji w przypadku innego województwa 205zł , natomiast właściciel pojazdu musi zgłosić jego zbycie konserwatorowi zabytków , jest jeszcze jeden haczyk mianowicie zakazuje się sprzedaży auta na żółtych blachach za granice
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
perimam
PostWysłany: Sob Paź 08, 2011 10:44 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: same fiaty

LukaszC napisał:
... jest jeszcze jeden haczyk mianowicie zakazuje się sprzedaży auta na żółtych blachach za granice

bez zgody konserwatora zabytkow
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 3
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Forum Forum Polskiej Motoryzacji -> Fiat 126p

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Skocz do: