Autor Wiadomość
<  FSM Polski Fiat 126p 650E FL (1991)
GREJFRUT
PostWysłany: Sro Lip 26, 2006 11:42 pm  Odpowiedz z cytatem

Witam was serdecznie drodzy forumowicze. Nazywam się Bartosz, a wołają na mnie różnie;). Od miesiąca posiadam mojego kochanego fiacika 126p zwanego przeze mnie i moją kobietę niebieskim viperem lub mesiem;). Dbamy o siebie wzajemnie ja go poleruje, naprawiam, remontuje, a on mnie wozi:)
Fiacik ten urodził się 06.11.1991 a ja 06.11.1986 więc co tu dużo mówić to po prostu przeznaczenie:) Kupiłem go za 800zł od prawie 80 letniego Pana, który był 2 jego właścicielem. Przedtem miała go starsza kobieta z rodziny tego Pana. Maluszek był malowany nie wiem, kiedy ale już sporadycznie są pęknięcia i może z 2 wypryski, wiec trzyma się nieźle. Przedtem miał kolor biały. Gorzej wygląda sprawa podłogi jest tam kilka większych i mniejszych wywietrzników, ale już się za to zabrałem, cała podłoga z jednej i z drugiej strony została oczyszczona, wyskrobana i pomalowana minią w celu zapobiegania dalszemu szczerzeniu się korozji. Dalszym moim planem jest zalepienie dziur włóknem szklanym i pokrycie od spodu spora ilością biteksu a od wewnątrz polakierowanie, a potem wygłuszenie całego samochodu. Silnik w moim viperze jest bardzo zrywny po zakupie prawie nie było w nim oleju wiec wypłukałem go i zalałem nowym i naprawdę jeździ super. Wymieniłem również pompę paliwową. Niestety ktoś powymieniał w nim stacyjkę na nowy model od eleganta i tapicerkę deski, mam zamiar zmienić to na oryginał. Powoli będziemy brnęli z remoncikiem do przodu i zdawali relacje i podsyłali fotki.
Pozdrawiam.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GR235I3K
PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 7:52 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: 126p 74' 83' ; 125p 80' ; AUDI 80 B2Q 85'

hmm lepienie dziur włóknem szklanym ? Rolling Eyes Mam nadzieje, że uważasz to za rozwiązanie tymczasowe Confused Nie wiem jakiej wielkości są te dziury ale jeżeli spore to wymień całą podłoge i śpij spokojnie wiedząc, że zaraz znowu nie będziesz musiał klejić i łatać podwozia Wink

Zrób coś z tymi felgami Smile Strasznie razi ten czarny kolor. Reszta ogólnie pozytywnie Cool Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Hamer_mocne
PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 10:16 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Polski Fiat 126p 1978

Fajny FL, ale ja bym radził pospawać te dziury w podłodze co by się nie złamal. Żywica wogule nie jest najleprzym rozwiazaniem a zrobia ci to za grosze w jakims taki warsztacie u przysłowiowego "pana Kazia"
Cytryn_126
PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 10:32 am  Odpowiedz z cytatem

Ostrzeżenia: 0/3

Chłopaki, nie przesadzajcie. Rolling Eyes Ja myślę, że te dziury to poprostu takie sito składające się z nie większych od palca dziurek - od tego jeszcze nic się nie złamało. Wierzcie mi - jeśli chodzi o dziury w podłodze to wiem co mówię Wink. Takie małe dziurki można jak najbardziej załatać włóknem szklanym (dobrze zrobione ma wytrzymałość podobną do aluminium), albo pospawać, lub przynitować/przyspawać kawałek blachy - najlepiej ocynkowanej. Wymiana całej podłogi to najgorsze z możliwych rozwiązań. Niestety żywnotność nowej, rzemieślniczej podłogi to ok. 4-5 lat, przy normalnym użytkowaniu auta. Potem dziury będą dużo większe niż te, co ma obecnie.
BTW. Faktycznie pomaluj felgi na jaśniejszy kolorek.
Powrót do góry
GREJFRUT
PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 11:10 am  Odpowiedz z cytatem

Co do podłogi dziury niestety sa spore jedna pod nogami pasażera z przodu jest wielkości 20cm na 10cm a reszta to około 2 dziury wielkości 10cm na 5cm. Reszta czyli około 3 sztuki to tak jak mówicie dziury wielkości palca no może dwóch:) Rozmawiałem z producentem tego włókna szklanego i jest jedno bardzo mocne i jak dobrze przygotuje podłożę powinno być bardzo dobrze. Co do spawania to niestety nie mam za bardzo gdzie, mieszkam w Poznaniu i nie znam zakładu Kazika Wink. Co do felg mianowicie nie wiem czemu ale mi sie one bardzo podobają mam tylko zamiar w środek dać jeszcze fiatowskie czarne kapselki. Choć wiecie jak to jest narazie je musiałem pomalować bo były w złym stanie, a co będzie za miesiąc może mi się odwidzi Smile
Powrót do góry
Mikry
PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 11:30 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: O różnej ilości kół

Moim zdaniem czarne felgi przy tak nietypowym kolorze samochodu doskonale pasują do zderzaków. Poza tym wskazują na ich nowość - idąc do sklepu w celu nabycia nowych felg - prawdopodobnie kupimy właśnie czarne, w tym i "cytrynki".
Powrót do góry
Korozja
PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 1:09 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: jedyny prawdziwy

Cytryn_126 napisał:
Wierzcie mi - jeśli chodzi o dziury w podłodze to wiem co mówię Wink.

Rolling Eyes Rolling Eyes

Mało casu, kruca bomba, mało casu ...

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Cytryn_126
PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 2:13 pm  Odpowiedz z cytatem

Korozja napisał:
Rolling Eyes Rolling Eyes

No przecie właśnie o tym piszę - że mam doświadczenie w tej materii. Laughing Generalnie maluch wbrew pozorom jest pod tym względem świetnie przemyślany i ma naprawdę sztywną budę. I tej sztywności nie zapewnia tylko sama podłoga. Całe poszycie boczne z futryną drzwi jest zamkniętym profilem, do tego dochodzą progi i stosunkowo wysoki tunel (który niestety kończy się kawałek przed końcem kabiny), dodatkowe wzmocnienia podłogi, które również tworzą zamkniętą ramę pod siedzeniami. W czasie trwania przywołanej przez Ciebie sesji zdjęciowej, wjechałem niestety na jakąś górkę w ten sposób, że tylne prawe koło oderwało się od ziemi i lewe przednie prawie też. I pomimo tego, że brakuje co nieco podłogi i poprzeczki wzmacniającej też niemalże nie ma, mimo, że drzwi były otwarte, to ku mojemu zdziweniu nie przełamał się na pół (nawet nic nie chrupnęło). Shocked
Powrót do góry
GREJFRUT
PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 3:07 pm  Odpowiedz z cytatem

hehe no to moja podłoga w porównaniu do Twojej jest ładna ale i inne lata Twój ma:D Dzisiaj skoczę na kanał pomalować do końca minią a w przyszłym tygodniu albo pospawam (szukam Pana Kazia;) ) albo pokleję dziury. Powiedźcie mi na desce mam kratki wlotu powietrza skąd to powietrze wlatuje (gdzie są wloty)?? Bo u mnie cos słabiutko wieje jak jadęSmile Laughing
Cytryn_126
PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 5:18 pm  Odpowiedz z cytatem

Powietrze jest zasysane z podszybia (tzn. z tej dziury między podszybiem a pokrywą bagażnika). Może masz klapkę ustawioną, żeby wiało na szybę ?
Powrót do góry
GREJFRUT
PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 11:25 pm  Odpowiedz z cytatem

Mam tą dźwigienkę z kółeczkiem i krateczką wyciągniętą, a w kratce na desce dźwigienkę mam w dół. Rozumiem, że powietrze wlatuje podszybiem do tej kratki w bagażniku? Czy są też inne wloty?

Dzisiaj z kanału nic nie wyszło, ale nie tracąc czasu pomalowałem klamki oraz ramki na około szyb w przednich drzwiach.
Hamer_mocne
PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 12:58 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Polski Fiat 126p 1978

Myślę że czarne felgi są ok. Miałem tak kiedyś w FLu jak kupiłem nowe, pomalowałem plastikowe dekielki na srebrno i wyglądało bardzo ładnie. Jak już mówiłem polecan spawanie, a jak nie masz gdzie to radze wyciąć dieksem zardewiały fragment zrobić z czegoś takli nowy i przynitować.... kiedyś robiłem podłoge w maluchu z obudowy od komputera Very Happy tylko jak bedziesz nitował to kup nity z kwasowki a nie aluminum bo pordzewieje przy nitach... powodzenia
Dżepetto
PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 11:55 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: 6xMotorynka, Suzuki RG 80

brakuje mi tutaj tylko znaczka z przodu polski fiat i inny kolor felg bo te bardzo raza...

Motorynka Pony M301 1988 mniam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
GREJFRUT
PostWysłany: Sob Lip 29, 2006 10:25 am  Odpowiedz z cytatem

No właśnie, co do znaczka to nie wiem, co jest, bo przechodząc po ulicach oglądałem maluszki i niektóre go mają a niektóre nie i nawet śladu po nim nie ma on klejony był? Co do felg sprawa gustu mi się one podobają teraz wyschły do końca i się już tak nie świecą i wyglądają moim zdaniem bardzo ładnie.
Mikry
PostWysłany: Sob Lip 29, 2006 4:11 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: O różnej ilości kół

Znaczki mocowane były na dwa bolce, te samochody, które nie mają pod nie otworów są na pewno po remoncie blacharskim i po wymianie przedniego pasa.

A co do czarnych felg, tak jak pisałem wcześniej - wyglądają na nówki, wczoraj widziałem takie w sklepie za 46zł/szt.
Powrót do góry
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny
Forum Forum Polskiej Motoryzacji -> Off-Topic -> Zsyp

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Skocz do: