Autor Wiadomość
<  Zlot Fiata 126p - Golina 19-22 czerwca 2014 r.
wojtix
PostWysłany: Wto Mar 04, 2014 7:59 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: 3 x Fiat 126p, Fiat 126 Personal 4 deville

W tym roku organizujemy nasz zlot na Dolnym Śląsku. Miejscowość Golina k. Wołowa, dawny ośrodek szkolenia służby więziennej. Pamiętam jak jeździłem tam pod namioty kiedy chodziłem jeszcze do podstawówki. Świetne miejsce do wypoczynku, z daleka od miejskiego zgiełku, w leśnej ciszy, przy dwóch stawach tworzących komercyjne łowisko.

Termin: 19-22 czerwca (weekend - Boże Ciało)

Nie liczę czwartku i niedzieli. Doba campingowa trwa od godz. 16-tej, do 12-tej następnego dnia. W czwartek po 16-tej wszyscy przyjeżdżają na miejsce. Piątek i sobota to dwa pełne dni zlotowe, natomiast niedzieli już nie liczę, gdyż rano do 12-tej wymeldowujemy się i wracamy do domów.

Szczegółowy opis i zdjęcia ośrodka dostępne na stronach:
IGP Piast - Golina
Strona ośrodka wypoczynkowego Golina

Zrobiłem ostatnio rozeznanie w terenie, porobiłem zdjęcia więc niebawem opracuję cały program, który zamieszczę na specjalnej stronie.

Teren ośrodka jest ogrodzony i monitorowany. Dojazd na camping drogą leśną, na której położone są płyty betonowe. Rozmawiałem z kierownikiem ośrodka i mówił, że są do dyspozycji tylko i wyłącznie domki campingowe oraz rotunda- miejsce na ognisko i grilla. Nie ma możliwości rozbijania namiotów ani stawiania przyczep campingowych. Pytałem o to, bo wiem że np. tuffo zawsze przyjeżdża ze swoją namiotówką. Temat jest jeszcze do przedyskutowania z dyrektorem. Mam do niego numer telefonu to zadzwonię i postaram się załatwić postawienie GK-100.

Zarezerwowałem już domek 16-osobowy oraz rotundę (miejsce na ognisko i grilla). Wynajęcie Rotundy to koszt 200 zł za dobę. Płacimy i nic nas nie obchodzi. Przygotowują drzewo, rozpalają grilla, miejsce jest zadaszone, z prądem i światłem, zatem można siedzieć do późnych godzin nocnych.

Koszt domku 16-osobowego to 230 zł za dwie pierwsze doby. Trzecia doba kosztuje 170 zł.

W domku jest 5 pokoi 2-osobowych oraz 2 pokoje 3-osobowe. Gdyby zakwaterowało się nas więcej to dostawilibyśmy dodatkowe materace. Gdyby więcej osób chciało przyjechać i przenocować wówczas do wynajęcia byłyby inne domki, albo domek myśliwski, który znajduje się obok.

W domku są dwie łazienki z prysznicem oraz toalety. Jest ciepła woda z podgrzewacza i ogrzewanie elektryczne.

Kuchnia jest wyposażona w kuchenkę indukcyjną, lodówkę, czajnik elektryczny oraz naczynia. Jest możliwość zamówienia cateringu zarówno ciepłego obiadu, jak i kiełbasy na ognisko. Wcześniej trzeba się skontaktować z obsługą gastronomiczną, wpłacić zaliczkę i oni by to nam przygotowali. Myślę jednak, że wyżywienie ogarnęlibyśmy we własnym zakresie.

W przypadku, gdyby przyjechała większa liczba uczestników zlotu do wynajęcia są jeszcze domki 8-osobowe o podwyższonym standardzie z kominkiem oraz z telewizją.

Rozmawiałem z Panem Zdzisławem, kolekcjonerem starych samochodów spod Legnicy, że wówczas jak już będziemy w tych okolicach byśmy do niego również przyjechali. Pan Zdzisław bardzo lubi takie spotkania. Kiedyś miał hangar około 30-tu aut zabytkowych różnego kalibru, oprócz tego mnóstwo starych rowerów i motorów. Teraz część kolekcji trochę zmalała ale zostawił same perełki motoryzacyjne.

W planie zlotu przewidziane będą różne atrakcje, m. in. odwiedzimy Legnicę- miasto nie bez powodu nazywane "Małą Moskwą" a potem pojedziemy na kawę i ciasto do Pana Zdzisława. Mam jeszcze się spotkać z kolegą z Automobilklubu Legnickiego to mu przedstawię temat.

To byłyby takie dwa intensywne dni zlotowe. W drugim dniu zlotu planujemy pojechać do Ursusa naszego forumowego kolegi z Obornik Śląskich zobaczyć jego kolekcję ciągników i maszyn rolniczych. Ursusa wciągamy w naszą imprezę. Zorganizuje nam małą wystawę na terenie skansenu Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Borówku. https://pl-pl.facebook.com/events/646656672015475/

Możemy odwiedzić Muzeum Ludowe Kowalskiego znajdujące się niedaleko Trzebnicy.

W planie jest również wycieczka do Lubiąża, gdzie znajduje się największe na świecie opactwo cysterskie. W czasie wojny Niemcy zbudowali tam podziemną fabrykę zbrojeniową i pracowali nad rakietami V1, V2 oraz nad silnikami do Messerschmittów.

Druga opcja to zamek Topacz k. Wrocławia. Znajduje się tam Muzeum Motoryzacji Prezentowanych jest ponad 100 pojazdów polskiej produkcji, a także największa w Polsce kolekcja samochodów Rolls Royce i Bentley. Wejściówki mógłby załatwić dla nas Ursus. Mówił, że ma tam jakieś znajomości...

Reszta atrakcji zlotowych będzie na campingu. Konkurencje, próby sprawnościowe, wybór najpiękniejszego auta zlotu, a na koniec nagrody, puchary, wielkie ognisko, grillowanie i zabawa do białego rana. Przewidziano również nagrody za najdłuższą trasę przejechaną na zlot oraz nagroda w kategorii najbardziej awaryjne auto zlotu.

Nie będzie to jakiś super wypas zlot, na nie wiadomo ile samochodów. Spotykamy się tak jak co roku w małym kameralnym gronie i przyjeżdżamy naszymi Fiatami 126p. Oprócz Maluchów pojawią się również inne auta. Przyjedzie Jurecki wyremontowanym Wartburgiem, znajomi z Wrocławia: Dużym Fiatem, Polonezem, Tarpanem, możliwe pojawiłby się również Moskwicz Wiktora - studenta z Ukrainy.

Szczegółowy plan zlotu podany zostanie do wiadomości na przełomie kwietnia/maja. Proszę się zatem określić kto przyjedzie. Domek 16-osobowy oraz rotunda jest już zarezerwowana. Wpłaciłem zaliczkę 200 złotych. W przypadku, gdyby pojawiła się większa liczba uczestników chętnych na noclegi musiałbym zarezerwować dodatkowo domek myśliwski. W razie pytań, proszę dzwonić i pisać :)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Ursus
PostWysłany: Wto Mar 04, 2014 10:54 pm  Odpowiedz z cytatem
Przodownik FPM

Pojazd: Zetor 25 1948r., Zetor 25K 1958r., Ursus C-325 1962r.

Dokładnie, miło sobie pogawędziliśmy w niedzielę i obgadaliśmy nieco temat.
Spróbuję ogarnąć temat jak zaprezentować ewentualnie te swoje zabytki. Tak żeby było można zaparkować auta i nacieszyć oko i słuch traktorami. Spróbuję porozmawiać z właścicielem jednej knajpki, może uda się na jego terenie zrobić taką wystawę, przy okazji coś zjeść tam na miejscu jak ktoś będzie chętny.

Jeśli będziecie wyrażali chęć zwiedzenia Skansenu Maszyn Rolniczych w Borówku - to chętnie posłużę za przewodnika.

Oczywiście chciałbym - mimo, że Malucha u mnie w rodzinie nie ma już z 15 lat, dołączyć do Was i spędzić miło czas także w Golinie. Zobaczymy jak to wyjdzie.

Mam do Goliny 30 km, więc teoretycznie mógłbym się pokusić o wyjazd tam traktorem, ale wtedy musiałbym tam na miejscu raczej siedzieć Wink

Co do Topacza - myślę, że mogę porozmawiać o tym, czy jakbyście przyjechali tam np. na 10-15 Maluszków, to czy by nie wpuścili Was wszystkich gratisowo Smile Zobaczę co da się zrobić. Być może po weekendzie będę tam osobiście.

Ciekaw jestem Waszych opinii na temat pomysłu zlotu, jak i atrakcji.
smutny
PostWysłany: Sro Mar 05, 2014 10:35 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: FIAT 126 FL'87 Azurro, Niewiadów N-250cb '92, Fiat Punto II GO! 2001 Blue Metro, Fiat Punto MY2012 0.9 Twinair S&S Lime, Romet Zenit '94, Flaming '74

Miejscówka świetna, jestem na 100% tak
Lista Pany Razz
1. smutny z żoną, Smerfem i Bianką Wink
kamil.calik
PostWysłany: Sro Mar 05, 2014 10:57 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Opel Astra G 1.6 16V

1. smutny z żoną, Smerfem i Bianką Wink
2. kamil.calik (prawdopodobnie tylko piątek)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
farba
PostWysłany: Sro Mar 05, 2014 11:13 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Fiat 126p "S" 1979r

Cześć nie da rady przenieść terminu? Okazało się że 21-22 paradoksalnie jade maluchem na wesele,...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
wojtix
PostWysłany: Sro Mar 05, 2014 11:13 pm  Odpowiedz z cytatem

kamil.calik napisał:

Fajnie, że się odezwałeś. Zważywszy na odległość to byś jedną dobę przenocował? I wracał np. w sobotę? Czy jakie plany?

Świeży temat, ale info o zlocie cieszy się zainteresowaniem. Sporo ludzi pisze mi że z wielką chęcią przyjadą i będą brać udział w całym programie.

farba napisał:
Cześć nie da rady przenieść terminu? Okazało się że 21-22 paradoksalnie jade maluchem na wesele,...

Tak jak już Ci pisałem, zmiana terminu nie wchodzi w rachubę. Wesele kuzynki ważna rzecz, więc rozumiemy!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
niekiepsko
PostWysłany: Czw Mar 06, 2014 12:10 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: fiat 126p 1980, bmw e30

będę!
kamil.calik
PostWysłany: Czw Mar 06, 2014 12:13 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Opel Astra G 1.6 16V

wojtix napisał:
kamil.calik napisał:

Fajnie, że się odezwałeś. Zważywszy na odległość to byś jedną dobę przenocował? I wracał np. w sobotę? Czy jakie plany?

Nie da rady, będę miał wtedy nową, miesięczną dziewczynę w domu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wojtix
PostWysłany: Czw Mar 06, 2014 6:37 am  Odpowiedz z cytatem

kamil.calik napisał:
Nie da rady, będę miał wtedy nową, miesięczną dziewczynę w domu :-)

gratulujemy jeszcze jednego "Malucha"! :)

niekiepsko napisał:
będę!

Super! Może jeszcze kogoś namówisz z Krakowa/okolic... Sam byś przyjechał, czy weźmiesz Igora, ojca... kogoś do towarzystwa? od czwartku do niedzieli? Papciorek wytrzyma tak daleką trasę?
Ursus
PostWysłany: Pią Mar 07, 2014 12:40 am  Odpowiedz z cytatem
Przodownik FPM

Na razie lista wygląda skromnie Wink Wojtek, na PW dostajesz więcej zgłoszeń?
wojtix
PostWysłany: Pią Mar 07, 2014 6:18 am  Odpowiedz z cytatem

Ursus napisał:
Na razie lista wygląda skromnie ;) Wojtek, na PW dostajesz więcej zgłoszeń?

Bo jeszcze jest czas, info jest świeże i nie wszyscy się wpisali i co niektórzy nie są zarejestrowani na forum. Ale ze spokojem, pojawi się również parę "nowych twarzy".

Zacząłem przygotowywać już jedną z konkurencji pt. "rozpoznawanie części do Fiata 126p". Każdy dostanie plansze z 50 obrazkami nietypowych części i osoba, która wykaże się najlepszą znajomością, otrzyma najwięcej punktów dostanie puchar oraz nagrodę :)

Lista na chwilę obecną przedstawia się następująco:

1. wojtix z os. tow. - Fiatem 126p
2. Ursus (sam, czy z kimś?) - ciągnikiem albo dupowozem
3. smutny z żoną, Smerfem i Bianką - Fiatem 126p
4. kamil.calik (prawdopodobnie tylko piątek) - dupowozem
5. farba (prawdopodobnie tylko czwartek i piątek). - Fiatem 126p
6. niekiepsko - Fiatem 126p
7. inżMalanow - Fiatem 126p
8. fotograf Michał Zieliński - dupowozem
9. Jurek z Karoliną - Wartburgiem

Jeszcze parę innych osób, ale nie chcę nikogo dopisywać do listy. Przyjedzie indiana i Cezary z Łodzi (2 Maluchy- 4 osoby). Wysłałem informację tuffo i naszemu koledze z Opola Pawłowi (temu od drezyn). Z Wrocławia liczę, że przyjechaliby Maluchami Sebastian K., Tomek S., Wojtek Sz. i Adam R. W weekend powiadomię jeszcze kilku moich znajomych z Lubina i okolic.
Ursus
PostWysłany: Pią Mar 07, 2014 12:54 pm  Odpowiedz z cytatem
Przodownik FPM

Aktualnie nie ma na horyzoncie osoby towarzyszącej, która by się mogła ze mną wybrać.

Jednak na 99% przyjadę dupowozem, a nie traktorem - bo wtedy raczej kiepsko byłoby organizować u mnie "pokaz ciągnikowy". Ale będę miał youngtimera "helmuta" Wink
lbs5
PostWysłany: Pią Mar 07, 2014 1:27 pm  Odpowiedz z cytatem

Ostrzeżenia: 0/3
Pojazd: Trochę tego jest ....

Ursus napisał:
Na razie lista wygląda skromnie Wink Wojtek, na PW dostajesz więcej zgłoszeń?

Brakuje jasnych informacji na temat kosztów uczestnictwa. Owszem podane są ceny zakwaterowania, ale czy to jest całkowity koszt? A co z rezerwacją miejsc noclegowych. Obserwuję ten wątek czekając na więcej szczegółów.

Szukaj mnie w garażu - nie na Facebooku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wojtix
PostWysłany: Pią Mar 07, 2014 2:49 pm  Odpowiedz z cytatem

lbs5 napisał:
Brakuje jasnych informacji na temat kosztów uczestnictwa. Owszem podane są ceny zakwaterowania, ale czy to jest całkowity koszt?

Już objaśniam! Domek 16-osobowy kosztuje 230 złotych. Czyli wychodzi po niecałe 15 zł na osobę za dobę.

Przy założeniu 16 osób zakwaterowanych w domku ceny noclegu:
I doba - 14,37 zł / os.
II doba - 14,37 zł / os.
III doba - 10,62 zł / os.

Plus do tego dochodzi wynajęcie Rotundy (miejsca na ognisko i grilla). Rotundę wynająłem na dwie doby, na piątek i na sobotę. Doba - 200 zł. 400 zł podzielić na 16 osób wychodzi po 25 zł.

Orientacyjny koszt pobytu od czwartku do niedzieli:
25 zł + 15 zł + 15 zł + 10 zł = 65 zł na osobę (za trzy doby).

To są wszystkie koszta zakwaterowania. Orientacyjne koszta, gdyż liczone są osoby, które nocują na campingu przy założeniu 16 osób. Jeśli będzie nas więcej to wiadomo ceny pójdą w dół. W tym domku możemy dostawić materace dmuchane, wtedy wyjdzie nas jeszcze taniej.

Jedzenie we własnym zakresie. Chociaż zastanawiałem się, żeby hurtowo kupić już kiełbasę na grilla i chleb, jakieś bułki. Ja z mojej strony funduję nagrody, puchary i pokrywam koszt zrobienia gadżetów zlotowych, naklejek itp.

lbs5 napisał:
A co z rezerwacją miejsc noclegowych. Obserwuję ten wątek czekając na więcej szczegółów.

Domek 16-osobowy oraz Rotundę już zarezerwowałem. Wpłaciłem zaliczkę 200 złotych. Dlatego 16 miejsc noclegowych jest już zapewnionych i ceny orientacyjne wychodzą po podliczeniu tak jak wyżej już napisałem. W przypadku, jeśli więcej osób przyjechałoby na nocleg, wówczas wynajmujemy jeszcze jeden domek myśliwski na 16-17 osób i koszt domku to również 230 zł za dobę, trzecia doba 170 złotych. Więcej osób to mniejsze koszta za rotundę! Dzielimy wszystko przez równą liczbę uczestników.

lbs5 - czym byś przyjechał? Nyską czy Maluchem?:)
więcej pytań, proszę pisać!
tuffo
PostWysłany: Pią Mar 07, 2014 5:36 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: PF 126p 600 '76 + POLSPORT GK-100 '79

A co z GK100 ?
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 6
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Forum Forum Polskiej Motoryzacji -> Fiat 126p

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Skocz do: