Autor Wiadomość
<  Coś o niewypale, "Gacku"
Miras
PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 7:45 pm  Odpowiedz z cytatem

Witam! Bardzo rzadko pojawiam się na Forum, ale to już inna sprawa. Dzis , za pośrednictwem ów Forum, chciałbym, jeśli mnie "słyszy", przekazać wiadomość dla właściciela i prowadzącego stronę "OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA" (www.polskie-auta.pl). Otóż wertując sobie samochodowe strony www natrafiłem na stronę www.fiat-furious.prv.pl, znalazłem tam artykuł o odnalezionym i wyremontowanym "GACKU"; jest krótka historia i aktualne zdjęcia. Myślę, że jest to interesujące i możnaby umieścić to na Pańskiej stronie. A pro po, dlaczego od dawna nic tam się nie dzieje? Mam na myśli przebudowę....
POZDRAWIAM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dawid_kant
PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 10:26 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Trabant

Miras napisał:
A pro po
POZDRAWIAM

tosz to jakiś nie wypał Smile pozdrawiam

Kupię tapicerkę PF 125 I seria - stan bdb
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mikry
PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 1:26 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: O różnej ilości kół

Swego czasu poszukiwałem Gacka. Na moje ogłoszenie w "Automobiliście" odpowiedział pan Marek Gacek (przepraszam za podanie nazwiska ale jest tu ono dość istotne Wink ), dawny student Politechniki Krakowskiej, który zapamiętał ten samochód przede wszystkim ze względu na zbieżność ze swoim nazwiskiem. Otóż pamiętał on, że niszczejący egzemplarz samochodu Gacek stał w garażach - magazynach Politechniki, zaś w pokoju promotora pana Marka, na ścianie wisiał duży plan tegoż samochodu.
Zacząłem zdobywać numery telefonów Politechniki i powoli przymierzałem się do uderzenia w Politechnikę Wink .
Aż tu nagle dzwoni do mnie pan Marek, że właśnie w Teleexpressie widział relację o odrestaurowanym Gacku. Trafiłem więc do autorki materiału - jak się okazało realizowanego do "Kroniki Krakowskiej" (czyli po prostu regionalnego dziennika w stylu "Łódzkich Wiadomości Dnia"). Zdobyłem więc kasetę z telewizji Krakowskiej i zapoznałem się z tym materiałem. Dotyczył on przekazania samochodu, a było to tak: Postanowiono uczcić w jakiś szczególny sposób 80 urodziny pana profesora Kleczkowskiego i wpadł ktoś na pomysł aby przekazać w prezencie odrestaurowanego Gacka, którego był konstruktorem. Tak się też stało lecz profesor oddał autko Politechnice Krakowskiej aby tam było eksponowane.
Trzeba przyznać, że Gacka odtworzono z dużym pietyzmem, podobno konsultowano się z panem Cezarym Nawrotem (projektantem) w sprawie wykończenia detali (na przykład szwów na tapicerce) jednak kilka niedociągnięć też się znalazło - na przykład kierownica od Trabanta 1.1. Przypuszczam, że oryginalnie powinna być jasno-szara z Trabanta 601 ale to w sumie szczegół. Autko naprawdę cieszy oczy Very Happy .

Proponuję moderatorom przenieść to to do działu prototypów.
poochaty
PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 10:56 am  Odpowiedz z cytatem

Ostrzeżenia: /3

Samochód nadal stoi odrestaurowany na politechnice, stanowi coś w rodzaju ciekawostki dla studentów, aczkolwiek nie jest eksponowany, po prostu jest. Jak ktos o nim wie i chce zobaczyć, to zobaczy i tyle. Auto jest dość specyficzne. Odrestaurowane przy współpracy politechniki krakowskiej i jednego z krakowskich techników, którego to uczniowie pracowali przy odbudowie tego samochodu. W rocznicę powstania prototypu na politechnice był wykład profesora Kleczkowskiego nt. samochodu i wiele ciekawych wydarzeń i przeszkód związanych z tamtym okresem. Artykół, od którego zaczyna się ten post, wzięty ze strony F&F jest mojego autorstwa, gdyż jeszcze jako student Polibudy miałem okazje widzieć ten samochód jeżdżący. Miałem też okazję poznać pana profesora, Niestety krótko po spodkaniu człowiek ten zmarł.Ciekawa konstrukcja, kolejny zryw polskich konstruktorów chcących cokolwiek zrobić w kraju pt. PRL.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JjF
PostWysłany: Czw Mar 15, 2012 12:05 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: FSO Polonez 1500 '81 i SHL M06-T '58

Opis Gacka z 1985 roku.

edit: jak Mikry napisał poniżej, źle przeczytałem rocznik

Ostatnio zmieniony przez JjF dnia Czw Mar 15, 2012 10:35 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mikry
PostWysłany: Czw Mar 15, 2012 1:54 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: O różnej ilości kół

Przecież Gacek powstał pod koniec lat 60-tych. Ten skan to jeden z artykułów Pana Zielińskiego na temat historii polskich konstrukcji.
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 1
Forum Forum Polskiej Motoryzacji -> Auta studyjne i prototypowe

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Skocz do: