Autor Wiadomość
<  Mistral - arykuł w CA
1.5X
PostWysłany: Czw Wrz 03, 2015 10:29 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Polonez 1500 '81 Bursztyn

stalker napisał:
Ponieważ lekturze artykułu w CA zawdzięczam tak ważne dla mnie odkrycie jak fachowa nazwa ulubionych szklano-asbestowych "kolorobloków" - czyli biurowców systemu Lipsk (występujących podobnie jak unikalny, podświetlany przełącznik klawiszowy konsoli głównej w autach FSO 125p/PN i innych gorszych od konkurencji pojazdach rodzimej produkcji marki Sanos, Lublin, Bizon Gigant etc. w kolorach uwaga: pomarańczowym, niebiesko/zielonym, i chyba żółtym też... ale tu mogę się mylić za co z góry przepraszam znawców tematu szkła barwionego*) ogłaszam godny tej publikacji konkurs: Uwaga! dla szczęśliwego znalazcy wzmianki o roku produkcji opisywanego tak wnikliwie w artykule poloneza w wersji Mistral (bo co do oznakowania tego egzemplarza mam już pewne wątpliwości...ale to tylko "trapez" a nie zagraniczne 300E czy E300, wszystko jedno..) przewidziana jest nagroda - fabrycznie nowiuteńki, w kartonowym pudełeczku ale... prawdopodobnie gorszy od zapakowanych w bardziej kolorowe opakowania konstrukcje zagraniczne, regulator prędkości obrotów wycieraczek prod. UNITRA PROFEL typ PW1, wraz z wydrukowanym na niskogatunkowym papierze schematem ideowym oraz planem jego kontrowersyjnego usytuowania na mobiletto.
*dla szczęśliwca, który uwieczni fotograficznie auto marki polonez ST/mark I/MR 78-86 na tle oryginalnej ( tzn. nie zaklajstrowanej pastelowym styropianem lub wielkoformatową płachtą reklamową) elewacji biurowca typu Lipsk w konfiguracjach: błękit adriatyku/blue chagall na tle Lipsk żółty bądź też polonez fso w kolorze bursztyn na tle Lipsk niebieski lub zielony - uwaga - unikalny, podświetlany przełącznik świateł awaryjnych konsoli głównej (przewidziany na montaż w zapewne gorszej pod względem spasowania klapki schowka od modeli zagranicznej konkurencji ale za to z prorodzinnie rozkładanym oparciem kanapy tył, wersji 1500X) - gratis!

Gdyby nie to że mój bursztyn jest aktualnie w stanie rozkładu to miałbyś takie zdjęcie, bo obok miejsca w którym mieszka jest taki niebieski szklano-asbestowy koloroblok.

!!! KUPIĘ PARĘ CZĘŚCI DO BOREWICZA !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 3 z 3
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Forum Forum Polskiej Motoryzacji -> Polonez

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Skocz do: