Autor Wiadomość
<  W jakich wypadkach wzywać policję?
Seweryn00987
PostWysłany: Wto Sty 26, 2016 3:30 pm  Odpowiedz z cytatem

Ostrzeżenia: /3
Pojazd: Opel

Dosyć fajny tekst na temat tego, w jakich sytuacjach należy wezwać Policję a kiedy nie warto tego robić - http://www.terminalczesci.pl/kiedy-wzywac-policje-do-wypadku/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hejmes
PostWysłany: Sro Sty 27, 2016 8:04 pm  Odpowiedz z cytatem

ciekawy artykuł, jeżeli jest osoba z którą można się dogadać to policja zbędna, ale niestety nie zawsze jest łatwo sprawy załatwić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Agami
PostWysłany: Czw Mar 03, 2016 2:40 pm  Odpowiedz z cytatem

No zasady w artykule są chyba oczywiste w każdym przypadku sporu dla własnego bezpieczeństwa lepiej wezwać policję. Przynajmniej ja tak robię.
Motobianco
PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 2:18 am  Odpowiedz z cytatem

Policję warto wzywać zawsze, no chyba że jest się sprawcą Wink
Niestety z przykrego doświadczenia wiem że nawet jak ma się oświadczenie sprawcy to później mogą być kłopoty z odzyskaniem odszkodowania. Miałem sytuację w której sprawca się przyznał, ale później zgłosił szkodę u mojego ubezpieczyciela jako poszkodowany. Plątania z tym było dużo, ale na szczęście miałem dokumentację zdjęciową i namiary na świadka, który potwierdził moją wersję wydarzeń Wink
Powrót do góry
karolyna1984
PostWysłany: Wto Mar 15, 2016 5:10 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: fiat 126p

Wpis poprzednika chyba dobitnie wskazuje, że nie ma co się zastanawiać. Czasami przy małych szkodach warto jednak rozpatrzyć wzywanie policji. Z reguły wiąże się to z mandatem. Rozbity kierunkowskaz lub inna pierdółka uniemożliwi nam samodzielny dojazd do warsztatu - to kolejne koszty. Dowód rejestracyjny zostanie nam odebrany w takim przypadku, co niesie za sobą dodatkowe kłopoty związane z koniecznością jego późniejszego odbioru i robieniem dodatkowych badań technicznych, które często niczego nie wnoszą, ale zapłacić trzeba.
Na drugiej szali mamy święty spokój i zabezpieczamy się przed dziwnymi zachowaniami drugiego uczestnika kolizji i niedorzecznymi żądaniami ze strony ubezpieczyciela.
Jest jeszcze jedna kwestia. Jeżeli w wyniku kolizji ucierpi Wasz samochód w stopniu uniemożliwiającym bezpieczną i zgodną z przepisami jazdę, kolizja nie była spowodowana przez Was, to z mocy ustawy należy się Wam jak psu buda samochód zastępczy z wypożyczalni, za który zapłaci ubezpieczyciel sprawcy. Nie są to małe koszty i w sytuacji, kiedy sprawca wycofa swoje przyznanie się do winy, możemy mieć problem z zapłaceniem za samochód z wypożyczalni.
Powrót do góry
techek4
PostWysłany: Nie Kwi 10, 2016 10:34 pm  Odpowiedz z cytatem

szkoda że w niektórych przypadkach drugi kierowca nie chce się dogadać tylko woli żeby ktoś dostał mandat plus naprawiał szkode
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 1
Forum Forum Polskiej Motoryzacji -> Tematy moto-ogólne

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Skocz do: