Autor Wiadomość
<  Przegląd - szok diagnosty
Korozja
PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 12:08 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: jedyny prawdziwy

Ciekawią mnie wasze spostrzeżenia jak zachowują się diagności na przeglądzie widząc starego maluszka w bardzo dobrym stanie.

W moim wypadku diagności dopóki nie zobaczą samochodu a znają date produkcji najchętniej odrazu wpisali by nega. żeby się pozbyć kłopotu (ja wtedy zawsze mówie im że nie jest taki zły, nawet nowe opony założyłem Laughing ), jak już go zobaczą nagle coś w nich pęka i zaczynają się zachowywać jak dobrzy znajomi.
Zdarzyło mi się kiedyś że diagnosta nawet zagadywał mnie na różne tematy tylko żeby dłużej posiedzieć sobie w samochodzie.

Dla mnie wizyty na stacji diagnostycznej zawsze są przyjemne i pouczające
Wiele się można dowiedzieć na temat 126'ki od diagnostów szczególnie tych starszych wiekiem

A jak to u was wygląda Question

Mało casu, kruca bomba, mało casu ...

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bartong44
PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 12:10 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Fiat 126 Personal4 652ccm 1983

poprzednim parchem zawsze diagnosta byl czerstwy a z nowym jescze nie bylem Rolling Eyes

Ostatnio zmieniony przez bartong44 dnia Pon Lut 06, 2012 1:43 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
ISO-lator
PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 12:30 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: kici Fiat

Zwykle to patrzą w dowód i przecierają oczenta, i zawsze jest pytanie "buda była zmieniana?", odpowiedź jest oczywista i twierdząca, ostatnio jak byłem na przeglądzie to podjechałem i akurat nie było go widać, gość obejżał dowód i głupio sie pyta "czy ten rocznik jest poprawnie wpisany?" ta odpowiedź też była twierdząca, nastepnie wyszedł przed budynek i dziwnie sie popatrzył na auto jakbym próbował mu wmówić że to jest ten samochód, gośc był dziwinie podekscytowany tym samochodem, jak by było czym, chyba był zaskoczony ze wszystko działa poprawnie i bez zarzutu, ale na koniec musiał wtrącić, ze "jest stary, rdza go bierze i chyba już długo nie pojeździ" na co ja odpowiedziałem że za rok może sie ciężko zdziwić, odpowiedział tylko "mam nadzieje, mało już takich rodzynków na drogach" fajne to było, nie sądziłem, że ktoś może być podekscytowany takim w sumie, dla mnie, zwykłym maluchem.
BMW 325e (e30) '86
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
GR235I3K
PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 8:22 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: 126p 74' 83' ; 125p 80' ; AUDI 80 B2Q 85'

U mnie też przegląd był pozytywny Twisted Evil hehe Panowie pokrążyli, pooglądali, coś nawineli o jakimś garbusku z pierwszej serii, który do nich przyjeżdża na przeglądy Wink Jako, że byłem świeżo po remoncie i jeszcze wszystkiego nie dokończyłem a już chciałem sie podelektować jazdą to były braki w wykończeniu Razz Ale panowie byli tak mili, że przymkneli oko i padło stwierdzenie "ale u nas to miałeś" Laughing Very Happy

Podczas badania na rolkach bardzo mile sie zaskoczyli skutecznością hamulców Wink Brak lapki wstecznego i p.mgielnej troszke zdziwił, że jest aż tak stary, że nie montowali jej wtedy fabrycznie Twisted Evil

Jakby, któryś z nich jakimś cudem tu trafił to pozdrawiam serdecznie Laughing Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
TomeK
PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 9:00 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Romet Chart 210 88'

U mnie bylo tak pprzyjezdzam , wklada czujnik do tlumika - mierzy analize spalin i juz wszystko jest wiadome ze nie przejdzie ;/. wycieki itd. z h** nie idzie sie dogadac noi 100 zl oddane za friko ;/
Powrót do góry
KajTan
PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 9:05 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Polski Fiat 125p 1968 i 1973; Opel Olympia-Rekord B 1966; Cadillac series62 1954

Moze nie 126-tka, ale 125-tka ;)

Obecnie na przeglady wjezdza autem diagnosta. Zawsze jezdze do tego samego, poniewaz zrobil mi blad w dokumencie i wpisal numer VIN, kotrego w 1968 nie bylo, FSO wprowadzilo go dopiero w 1983 roku...

Za pierwszym razem czlowiek wzial dowod - spojrzal i rocznik wyszedl mu 1986... bo wpisany byl na zagieciu i faktycznie dawalo sie go tak odczytac na szybkiego ;) Wyszedl przed stacje i wrzeszczy FIAT PODJEZDZAC! Powolnym krokiem podszedlem do Fiacika, drzwiczek nie zamykelm, bo kto by go ukradl? Silnik odplail rowno z rozrusznikiem, wycofalem i podjechalem pod wjazd stacji.

Wtedy jeszcze nie dzialal mi reczny, a sciclej zebtaka. Iscie rajdowy hamulec, kotry nie blokowal sie w pozycji zaciegniety, ale kola trzymaly. Wiec postawilem go na biegu i zgasilem silnik. Starszy wiekiem diagnosta podszedl do auta i patrzy w dowod. Nagle sobie uswiadamia, ze to 1968...
Zaczal sie rozgadywac o tamtych czasach, siadl za fajere i pyta - a gdzie Pan ma stacyjke?... Hm, z lewej. Aha jest, dotknal kluczyka lekko probowal przekrecic i silnik juz zaskoczyl. Zdzwinienie bylo iscie niesamowite, ze tak rowno i chetnie pracuje. No dobra, a gdzie Pan ma biegi????

Informacja, ze przy fajerze byla ponad Jego sily - dobra, wlaz Pan sam. Tym sposobem sportowy reczny przeszedl niezauwazony. Od tego czasu minelo kilka lat, i wciaz trafiam na tego samego diagnoste, co mile wspomina - wlasnie sie Pana spodziewalem, bo to jzu chyba ostatni dzien? ;))

A zaraz po remoncie padlo stwierdzenie - w takim stanie to on nie musi niczego robic - Pan da dowod... To byl 2000 rok. Oldtimery rzadza sie innymi prawami... ;)

Polski Fiat 125p 1968
Polski Fiat 125p
1973
Powrót do góry
Angus
PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 11:33 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Polski Fiat 126p 600 1977r. WSK M-06 Z2 1962r. WSK 125 PAK 1975r. WFM S34 1964r. Mercedes Benz W202 1994r.

ja jeszcze składam swojego, także przegląd jeszcze przede mną, ale mam nadzieję że wszystko pójdzie jak po maśle. Smile
Kisiel
PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 1:39 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Fiat 126p + Fiat 600 Cabrio

A w moim diagnosta zaczal drzec papierem sciernym okolice pola numerowego, szukal dziad szpachlowki, jak to zobaczylem to go chcialem zabic ! Powiedzial ze musial sprawdzic bo wg niego w takim stanie to musi byc jakas zmota.
Fiat 600 Cabrio
Powrót do góry
ISO-lator
PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 6:42 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: kici Fiat

KajTan u mnie było troche podobnie z uruchamianiem silnika, gośc wsiadł, przekreca kluczyk i nic... i pyta sie "jak sie go uruchamia, bo rozrusznik nie chce krecić" Very Happy przypomnialem mu ze w tym sprzecie to trzeba pociągnąc dźwignie żeby odplił Very Happy zgrzał sie chłop tylko nie wei mdlaczego? dlatego że nie wiedział i sie musiał zapytac, czy dlatego że myślałe że popsuł?
BMW 325e (e30) '86
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
GRZ 20
PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 11:43 pm  Odpowiedz z cytatem

to mój raz nie przeszedł rejestracji a to dlatego że sie bębnów hamulcowych uczepił kazał wymienić ale ja je przetoczyłem u znajomego przyjechałem drugi raz i przeszedł bez problemu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Hamer_mocne
PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 4:56 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Polski Fiat 126p 1978

U mnie z kapslem bez problemu, ale jak przyjechalem syrea to wyrzucili mnie ze stacji Very Happy
Angus
PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 8:44 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Polski Fiat 126p 600 1977r. WSK M-06 Z2 1962r. WSK 125 PAK 1975r. WFM S34 1964r. Mercedes Benz W202 1994r.

jak czym przyjechałeś Question
simca 1307
PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 8:50 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: 125p

Chyba chodziło o syrenę Rolling Eyes
PostWysłany: Sob Lis 11, 2006 12:19 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: 126p 600 1975r. & 125p MR'74

Ja jeszcze nie robiłem Smile W sytczniu mi sie skonczyl i narazie jezdze bez (i tak sporadycznie) no ale trzeba bedzie zrobic bo mi OC nastepnego nie dadzą Confused Oprócz tego że nie mam klaksonu, reszta powinna być ok.
Mercedes-Benz CLK & CLS>>
Powrót do góry
Angus
PostWysłany: Sob Lis 11, 2006 12:31 am  Odpowiedz z cytatem

Panowie, z tym OC to ściema chyba jakaś. bo ja swojego już dłubię drugi rok i wiadomo że jak rozebrany na części pierwsze to przeglądu niet, a z opłatą OC nie miałem najmniejszego problemu. gość na to czy jest przegląd czy nie, nawet nie spojrzał, a byłem tam przecież dwa razy. jak to jest Question
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny
Forum Forum Polskiej Motoryzacji -> Fiat 126p

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Skocz do: