Autor Wiadomość
<  FSM Polski Fiat 126p 650E FL (1989)
Michal_c
PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 4:02 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Fiat 126p ST 1980, Fiat 126p FL 1993, Romet Ogar 200, Romet Pony M2, Romet Stella 756.1

Przedstawiam wam fiata 126p należącego do mnie i mojego taty.

Historia...
Maluszka tata 5 lat temu wyciągnoł ze "składu maluchów" (pełno ich tam było a ten najlepszy), przyprowadził... zielony FL z polakierowanym przodem, niezapowiadało się dobrze, lecz okazało się że maluszek posiada nówke silnik (nie pierścionki a cały silnik), który był na dotarciu,bude z 93r(tak cos się zdaje po wlotach), posiadał lotniki+na tyle kanapa do lotników, uchylne szybki tylne, taką "nakładke" ze skaju jakby na tylne słupki (wyglada na fabryczną), kierownice taką jak w bisie,lampy przednie H4,nowe oponki barum brillant,nowa przekładnie listwową, lakierowane lusterka, zderzaki i obudowe licznika - tata elementy pomalował na czarno. Założył:
biale lampy tylne od el, kierunki białe przednie, kołpaki, pseudo sportowy wydech (samoróbka ale bez ingerencji wenątrz), po pewnym czasie w komorze sikało olejem, tata przy okazji wymiany uszczelek zplanował głowice - maluch zamykał licznik spokojnie, alarm, centralka i jeszcze pare innych jak radio sony, głośniczki z tyłu i w drzwiach z osłonami od poldka..

Niestety tej zimy jadąc z górki (na zimówkach) zarzuciło tyłem no i niestety - dzwon, tacie nic się niestało, gorzej z malcem, na pierwszy rzut oka troche pogiete blachy ale okazało się że cały tył jest krzywy... tata pożyczonym przyrządem wyprostował tył i wyciął błotnik, w lato uznaliśmy że korozja (przednia ścianka, maska) + błotnik do wymiany - za duzo roboty... maluszek stoi aktualnie i prawdopodbnie zostanie zezłomowany lecz nasza historia się niekończy... mamy już na celowniku FL z 1987r niebieski, w idealnym oryginalnym stanie, bez korozji (tylko kawałek progu - tata wymienił), nowe zimówki ma, 2 właściciel (pani aktualnie a 1 to starszy pan), minusem jest zmatowiały lakier (polerka wystarczy), oraz starsznie zamulony silnik - maluch pomimo małego przebiegu (ma coś ok 50 tyś) jedzie max 80km\h - wymienimy silnik na pochodzący z "zielonka"

Proszę oceniać. Foty nowego malucha - niebawem kiedy pojawi się w garażu

i po wypadku

Ostatnio zmieniony przez Michal_c dnia Sro Lut 14, 2007 11:41 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
GRZ 20
PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 12:58 pm  Odpowiedz z cytatem

Nawet dobra sztuka
a co się stało z oryginalną budą?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Adam4302
PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 3:58 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Polski Fiat 126p ST

Michal_c napisał:
bude z 93r(tak cos się zdaje po wlotach),

Nie wiem po czym wnosisz, ale jeśli chodzi Ci o wloty na tylnych błotnikach to pojawiły sie one w maluchu w 1987 roku.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Michal_c
PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 4:32 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Fiat 126p ST 1980, Fiat 126p FL 1993, Romet Ogar 200, Romet Pony M2, Romet Stella 756.1

Akurat będe kupował lada dzień 126p 87r i ma wloty jak w maluchach z 1 serii a reszta to pełen fl, zderzaki szerokie, licznik szeroki itd.... maluch jest 100%
KRYSZ4K
PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 11:38 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: PF 126P FL 1994r

fotki nie są nawet średnie Confused ale żeby ci coś napisać Wink to kolor lakieru mi się podoba Smile a co do wspomnianych wąskich wlotów powietrza w '87, to moi rodzice mieli takiego z '86 ale już z szeroką deską rozdzielczą, p4, kołpakami jak w moim czerwonym FLu i nie była to przeróbka - może ten '87 to jakiś 'przejściowy kuzyn' naszego '86 Wink
smutny
PostWysłany: Pon Lis 20, 2006 10:13 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: FIAT 126 FL'87 Azurro, Niewiadów N-250cb '92, Fiat Punto II GO! 2001 Blue Metro, Fiat Punto MY2012 0.9 Twinair S&S Lime, Romet Zenit '94, Flaming '74

Moje nadwozie to produkcja luty '87

Kratki jak widać jeszcze małe, a buda nie widziała jeszcze nigdy palnika Very Happy
Pozdrawiam!
smutny
PostWysłany: Pon Lis 20, 2006 10:21 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: FIAT 126 FL'87 Azurro, Niewiadów N-250cb '92, Fiat Punto II GO! 2001 Blue Metro, Fiat Punto MY2012 0.9 Twinair S&S Lime, Romet Zenit '94, Flaming '74

Teraz mi zaświtało - mój ojciec jak odbierał nadwozie w Bielsku widział na placu stojące bisy - przypominam luty '87- mniej więcej wtedy wchodziły bisy do sprzedaży, może mieszali już coś z tylnymi błotnikami?
Michal_c
PostWysłany: Pon Lis 20, 2006 6:53 pm  Odpowiedz z cytatem

Możliwe, niestety maluch po zakupie miał widocznie inny odcień całego przodu - prawdopodobnie był bity ale blachy zrobione na git tyle że teraz korodują, a ciekawostka?? z przodu na środku mocowanie znaczka jak w EL tyle że ścianka jest orryginalna FL, ale coś mi sie zdaje że od klasyka - w 126p z przednią scianką FL niebyło na śrudko wklęsłego + otwót pod znaczek, dziwne.. możecie pomóc rozwiązać zagadke??
A co do budy i myślenia że była wymieniana - gry go kupiłem to tabliczka znaniomowa była przyczepiona na kawałku drutu, dopiero zanitowałem i jest oki
Cytryn_126
PostWysłany: Pon Lis 20, 2006 7:52 pm  Odpowiedz z cytatem

Ostrzeżenia: 0/3

Michal_c napisał:
(...)w 126p z przednią scianką FL niebyło na śrudko wklęsłego + otwót pod znaczek, dziwne..

Faktycznie dziwne, bo klasyku też nie jest tam wklęsło. Takie miseczki pod znaczek były tylko w Elegancie.
Cytat:
A co do budy i myślenia że była wymieniana - gry go kupiłem to tabliczka znaniomowa była przyczepiona na kawałku drutu, dopiero zanitowałem i jest oki

To jeszcze nie świadczy o wymianie nadwozia. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Michal_c
PostWysłany: Pon Lis 27, 2006 8:26 pm  Odpowiedz z cytatem

Co do maluszka, prosiłbym o porade, otóż we wnętrzu oprócz kierownicy jak w bisie (taka gruba) na tylnych słupkach są takie "nakładki" ze skaju albo takiego czegoś, są one czerne, dodam że maluch ma uchylne tylne szybki - może to jakaś wersja "bogatsza" była??
Michal_c
PostWysłany: Nie Gru 31, 2006 2:58 pm  Odpowiedz z cytatem

Macie jakieś pomosły skąd mogły się te nakładki wzięły na tylnych słupkach?? wygląda to tak jak podsufitka jak w eksportówce ale nakładki na słupki są osobno od zwykłej Fl-owskiej podsufitki, a nakładki wykonane z materiału jaki jest na kierownicy (tej grubej jak w bisie)
KRYSZ4K
PostWysłany: Nie Gru 31, 2006 8:07 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: PF 126P FL 1994r

ja tam Ci na to pytanie nie odpowiem, bo sie nie znam Wink ale jakbyś wrzucił jakieś przykładowe fotki - swoje lub z neta - to wszystkim byś ułatwił sprawe Wink
Michal_c
PostWysłany: Pon Sty 01, 2007 12:17 pm  Odpowiedz z cytatem

Życze powodzenia - nigdzie nie znalazłem fot, byłem wczoraj na działce ale było ciemno i latarka z k750i nie dała wystarczającego światła
Michal_c
PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 3:05 pm  Odpowiedz z cytatem

No i mam fotki tych nakładek, to oryginał czy rzemiosło?? daje foty:

Więcej fot nie mogłem zrobić bo maluszek tak stoi że pada tak światło że nie da się robić fot.

Tata mówi że to eksportówka, jeszcze ma na przednim pasie przetłoczenie na znaczek identyczne jak w EL, ale ścianka jest normalna FL, bez śladów przeróbek, malec ma przekładnię listwową, kierownice jak w bisie.. eskportówka??
TomeK
PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 3:07 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Romet Chart 210 88'

sadzac po pasach, tylnych szybkach noi po tym co mowisz to tak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 3
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Forum Forum Polskiej Motoryzacji -> Off-Topic -> Zsyp

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Skocz do: