Autor Wiadomość
<  Napisali o polonezie
arkadiusz tasior
PostWysłany: Sob Maj 14, 2005 12:33 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: STAR 244 POŻARNICZY

popieram KOLEGÓW jak sie komuś nie podoba samochód P[OLONEZ prosze bardzo .to po co taki ktoś pisze na forum i jeszcze obraża fanow polskiej Motoryzacji .POLONEZ górą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
elwood
PostWysłany: Pon Maj 30, 2005 1:20 am  Odpowiedz z cytatem

Blade napisał:
Nie nawidze poloneza[pierdoloneza] poniewaz przypomina mi krowę Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool

Jak nie lubisz poldka to pokiego grzyba zasmiecasz forum ? Uwazaj bo przyjdzie mama i zablokuje Ci dojscie do kompa jak zobaczy co za bzdury wypisujesz Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
GDA
PostWysłany: Wto Maj 31, 2005 11:20 am  Odpowiedz z cytatem

Ostrzeżenia: 0/3

Kolejny artykuł z archiwum tyg. MOTOR pojawił się na naszym portalu, a dotyczy tym razem Poloneza w wersji TRUCK

Zapraszam: http://www.fsoautoklub.pl/?action=wehikul_art&nr=15
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lajkonik
PostWysłany: Sro Cze 01, 2005 6:31 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: made in Poland

Już niedługo na www.fsomoto.xip.pl w dziale ciekawotski pojawi się wiele nowych artykułów z lat 1950 - 1972 poświęconych samochodom FSO z tamtych lat. Stałem się szczęśiwym posiadaczem pism "Motor" z wyżej wymienionych lat z każdgo miesiąca ( bez żadnej przerwy ) oprawionych w twarde oprawy ... Poprostu cos cudownego. Pomyślec, że właściciel chciał to wyrzucic Smile
1983 - FSO Polonez 1.5 X Coupe
1984 - Trabant 601 S
1990 - Nysa M-522
1993 - Polski Fiat 126p FL
1994 - Polonez Caro 1.6 GLE
1997 - Fiat 126 elx Maluch
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
GDA
PostWysłany: Pon Cze 06, 2005 12:21 am  Odpowiedz z cytatem

Całkiem świeżutkie Wink kolejne artykuły o polonezie znalazły się na naszej stronie - zapraszam:

WEHIKUŁ CZASU
Powrót do góry
wlodek
PostWysłany: Sro Sie 21, 2013 3:09 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: polonez

Wątek stary ale adekwatny do tego co chcę napisać.

Sięgnąłem dzisiaj po sierpniowy numer Classicauto, które to czytam od pierwszego numeru, i które to cenię. Wypieki na twarzy wywołane zapowiedzią artykułu, w którym miało być zawarte wszystko o Polonezie. Szukam, szukam i... rozczarowanie. Mało zdjęć, modele opisane "po łebkach". Artykuł napisany na poziomie tygodnika Motor. Napisany przez laika nie siedzącego w temacie.

Artykuł powinien zawierać opis lub tabelę w której opisano by dokładnie wprowadzane Modele Roku, nietypowe wersje silnikowe, różnice w MRach, czy chociażby taki szczegół jak datę rozpoczęcia i zakończenia (zawieszenia) produkcji itp. Powinna być wzmianka w której to opisany byłby export polonezów - foto poloneza w Egipcie, foto anglika, trucki we Włoszech itp.

Zdjęcia powinny pokazywać absolutnie wszystkie modele - brakuje mi ewidentnie MR'89, Caro MR' 91, Caro oriciari (k.. mać bardzo istotna ciekawostka!!!), Caro Plusa, wnętrza Plusowe, Trucki Caro/Plusy a co najważniejsze takie ikony jak Stratopolonez czy inne rajdowe polonezy itp.

Redakcjo Classicauto - wstyd!!! Który mam nadzieje nadrobicie, nie wypada żeby fachowy periodyk wykpił się tak marnym artykułem. Macie trafiać do laików i przybliżać im całościowo temat, a nie "odwalać" na odczepnego historię najpopularniejszego obecnie rodzimego youngtimera.

P.S. Jeżeli ktoś z forumowiczów zna kogoś z redakcji to niech zwróci im uwagę a najlepiej niech odeśle ich na forum.
Polonez 1500 1981r.
Warszawa 203 1966r.
Fiat 126p 1980r.
MG ZS 2,0 TD 2005r.
był: Polonez Truck 1991r.

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=cb3ae5868998da8a
Powrót do góry
stivek
PostWysłany: Sro Sie 21, 2013 12:07 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Polonez 1500 '80. FSO Polonez Caro 1.6GLE'92. Skoda 120L '88. Chevrolet Blazer LT 4300.

Faktycznie - artykuł na poziomie relacji ze zlotu. Z drugiej strony, obszerne kompedium wymagało by raczej wydania książeczki a nie artykułu, skoro mamy się zagłębiać w większe szczegóły. Na zdjęciach widać srebrne 3D na łódzkich, zabytkowych numerach. Co to za egzemplarz? Po Hetmanie przerejestrowany do łódzkiego?

Polonez jest jednym z najpopularniejszych, największy szał jest na 125p jednak. Mimo
Powrót do góry
stivek
PostWysłany: Sro Sie 21, 2013 12:07 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Polonez 1500 '80. FSO Polonez Caro 1.6GLE'92. Skoda 120L '88. Chevrolet Blazer LT 4300.

Faktycznie - artykuł na poziomie relacji ze zlotu. Z drugiej strony, obszerne kompedium wymagało by raczej wydania książeczki a nie artykułu, skoro mamy się zagłębiać w większe szczegóły. Na zdjęciach widać srebrne 3D na łódzkich, zabytkowych numerach. Co to za egzemplarz? Po Hetmanie przerejestrowany do łódzkiego?

Polonez jest jednym z najpopularniejszych, największy szał jest na 125p jednak. Mimo
Powrót do góry
Robi200
PostWysłany: Sro Sie 21, 2013 5:30 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: kilka

wlodek napisał:
Wątek stary ale adekwatny do tego co chcę napisać.

Sięgnąłem dzisiaj po sierpniowy numer Classicauto, które to czytam od pierwszego numeru, i które to cenię. Wypieki na twarzy wywołane zapowiedzią artykułu, w którym miało być zawarte wszystko o Polonezie. Szukam, szukam i... rozczarowanie. Mało zdjęć, modele opisane "po łebkach". Artykuł napisany na poziomie tygodnika Motor. Napisany przez laika nie siedzącego w temacie.

Artykuł powinien zawierać opis lub tabelę w której opisano by dokładnie wprowadzane Modele Roku, nietypowe wersje silnikowe, różnice w MRach, czy chociażby taki szczegół jak datę rozpoczęcia i zakończenia (zawieszenia) produkcji itp. Powinna być wzmianka w której to opisany byłby export polonezów - foto poloneza w Egipcie, foto anglika, trucki we Włoszech itp.

Zdjęcia powinny pokazywać absolutnie wszystkie modele - brakuje mi ewidentnie MR'89, Caro MR' 91, Caro oriciari (k.. mać bardzo istotna ciekawostka!!!), Caro Plusa, wnętrza Plusowe, Trucki Caro/Plusy a co najważniejsze takie ikony jak Stratopolonez czy inne rajdowe polonezy itp.

Redakcjo Classicauto - wstyd!!! Który mam nadzieje nadrobicie, nie wypada żeby fachowy periodyk wykpił się tak marnym artykułem. Macie trafiać do laików i przybliżać im całościowo temat, a nie "odwalać" na odczepnego historię najpopularniejszego obecnie rodzimego youngtimera.

P.S. Jeżeli ktoś z forumowiczów zna kogoś z redakcji to niech zwróci im uwagę a najlepiej niech odeśle ich na forum.

Artykuł nie jest o wszystkich Polonezach tylko o wszystkich wersjach jakie zostały zaprezentowane podczas Autonostalgii. Jest ukłonem w stosunku do FSOAUTOKLUBU za naprawdę ciekawą wystawę. W pierwszej relacji było tylko wspomniane o tej ekspozycji i zapowiedziany bardziej szczegółowy opis za miesiąc. nie wiem czego się spodziewałeś na 4 stronach. Moim zdaniem jeżeli chodzi o opis samochodów to na tej powierzchni jest dość treściwy zawierające najważniejsze dane a przy kilku samochodach jest odsyłacz do numerów w których zostało to opisane dokładniej. Np. truck był opisany w majowym numerze na rozkładówkę. policz ile by zajęło opisanie wszystkich (a nie tylko z wystawy) modeli poloneza po minimum jednej stronie.

Co do rodzimego Youngtimera to póki co fiaty 125p i maluchy raczej są popularniejsze
Powrót do góry
Dziadek
PostWysłany: Sro Sie 21, 2013 6:56 pm  Odpowiedz z cytatem
ostrzeżenie 1/3

Pojazd: borysewicz

Materiał z forum bardziej pasuje do artykułu z okazji 1 kwietnia lub specjalnego wydawnictwa pt. "Bajki z mchu i paproci vol 2" niż do jakiegoś rzetelnego opracowania tematu.
Powrót do góry
irek02gf
PostWysłany: Sro Sie 21, 2013 7:03 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: FSO Polonez Caro 1.6GLi , WSK M06B3

wlodek napisał:

No i to dokładnie to samo myśle. Także czytam od I numeru (właściwie to wtedy jeszcze GT Classic) .
Jak w lipcowym numerze w zapowiedzi przeczytałem "Polonez wszystkie modele" czekałem na sierpniowy numer z nadzieją że zobacze coś więcej niż po 1 fotce i krótkim opisie....

Historie Poloneza mogliby jak najbardziej wyczerpująco opisać, nawet w paru częściach ale zawsze, choćby z podziałem na lata produkcji . Co by nie było historia Poloneza to materiał na naprawde solidny i ciekawy artykuł .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mp79
PostWysłany: Sro Sie 21, 2013 7:20 pm  Odpowiedz z cytatem

Skąd: z małej mieścinki pod ruską granicą Ostrzeżenia: 0/3
Pojazd: samochód ciężarowy

A ja nie zgodzę się, że 125p są obecnie popularniejsze wśród miłośników polskiej motoryzacji niż polonezy. Na pewno są bardziej elitarny - drogi w zakupie i drogi w naprawie. W sumie można porównać to z polonezami z pierwszych serii, od których fiaciory rzeczywiście są bardziej poszukiwane. Jednakże polonezy z ostatnich serii wracają do łask, co sprawi, że grona posiadaczy 125p oraz borewiczy staną się bardziej zawężone, do ścisłych pasjonatów; jak to miało miejsce w przypadku bumu na syreny, który też, po latach rozkwitu (który zbiegł się z ostatnimi latami XXw., kiedy to ludzie zauważyli, że syreny poznikały z naszych dróg), dopadła stagnacja - i jest to raczej proces nieodwracalny.

Przepraszam za ten offtop, tym bardziej że pisałem już o tym nie raz. Za każdym razem, gdy dyskusja schodzi na podobny temat, utwierdzam się tylko w powyższym przekonaniu. Smile
Powrót do góry
hetman
PostWysłany: Sro Sie 21, 2013 8:17 pm  Odpowiedz z cytatem

stivek napisał:
Na zdjęciach widać srebrne 3D na łódzkich, zabytkowych numerach. Co to za egzemplarz? Po Hetmanie przerejestrowany do łódzkiego?

Owszem, byl moj 3D.
Powrót do góry
1.5X
PostWysłany: Nie Wrz 22, 2013 12:04 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Polonez 1500 '81 Bursztyn

http://www.zlomnik.pl/index.php/2013/09/22/fura-na-niedziele-polonez-na-cale-zycie/

!!! KUPIĘ PARĘ CZĘŚCI DO BOREWICZA !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
sfist
PostWysłany: Sro Kwi 09, 2014 10:13 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Fiaty

http://www.magazynauto.pl/rozrywka/motor-z-przeszlosci/news-atu-na-tak,nId,1406633
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 2 z 4
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Forum Forum Polskiej Motoryzacji -> Polonez

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Skocz do: