Autor Wiadomość
<  Program rozwoju Klubu - Etap 1
Cytryn_126
PostWysłany: Pon Paź 08, 2007 7:18 pm  Odpowiedz z cytatem

Ostrzeżenia: 0/3

Nadszedł już czas najwyższy, aby zacząć jakoś powoli i mozolnie rozwijać AleFiat Team w coś konkretniejszego. Na Plenum Partii przyjęta została pewna Strategia Rozwoju Wink, przebiegająca kilkoma szeregowo następującymi po sobie etapami. Żeby nie zanudzać szczegółami przyjęliśmy strategię "małych kroków" i w jej myśl na dzień dzisiejszy prezentuję Krok pierwszy tegoż planu.

ETAP 1 - Klubowa strona internetowa

Cel:
Otóż pytanie chyba bardziej retoryczne. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach praktycznie żadna firma/organizacja nie liczy się na rynku bez własnego www. Celem nadrzędnym tworzenia takiej strony jest oczywiście wypromowanie własnej "marki", coby klub był bardziej rozpoznawalny, nie tylko w środowisku maluchowym, ale również poza nim.
Co do celów pomocniczych...no cóż...posiadanie jakiejś tam "marki", tudzież nawet mówiąc szumnie - prestiżu, baaaardzo ułatwiłoby nam, jako klubowi, pozyskiwanie poważniejszych sponsorów czy też patronów do AleZlotu. Mamy już z Arturem pewne pomysły na tychże, ale to już w kolejnych etapach uchylimy rąbka tajemnicy, coby nie zapeszać. Cool Równie duże ułatwienie dałoby to w negocjacjach ze sklepami / warsztatami / zakładami na temat zniżek dla członków naszej społeczności. Oprócz tego na pewno istnieje mnóstwo innych, niezaprzeczalnych plusów posiadania takiego narzędzia jak klubowy serwis internetowy, ale nie chce mi się teraz nad nimi myśleć. Razz O niewątpliwie najważniejszych już wspomniałem...

Realizacja:
W ramach realizacji tego etapu chciałbym podzielić obowiązki tak, aby stronę tworzyło kilka osób. Niestety ani ja, ani Korozja, nie zajmujemy się tym zawodowo i stowrzenie tego samemu trwałoby trochę czasu a i efekt byłby...nazwijmy to amatorski. Nie wspomnę już o fakcie, że ma to być wizytówka nas wszystkich a nie tylko moja czy Korozji - stąd nalegam na wspólne zajęcie się serwisem. Wiadomo, że twórców nie może być za dużo, żeby przebiegało to w miarę sprawnie i żeby dało się te zadania jakoś koordynować i kontrolować przebieg prac. Tym zajmę się ja.
No więc teraz konkrety. Chciałbym utworzyć kilkuosobowy zespół ochotników, którzy mogą poświęcić kilka wieczorów i czują się na siłach, aby doprowadzić ten projekt do końca.
Do zespołu potrzebne mi osoby odpowiedzialne za:
- ogólną wizję strony - czyli układ graficzny (tzn. mniej więcej wygląd strony, kolorystyka, itp.), ułożenie sensownego interfejsu, tudzież międzymordzia Wink (układ menu, organizacja treści, itp.), zawartość merytoryczna strony - może się zgłaszać każdy kto ma jakąś taką "wizję".
- tworzenie elementów grafiki - a więc, ustaliwszy w porozumieniu z "wizjonerem" z poprzedniego punktu ogólny wygląd strony, zajęcie się wykonaniem grafik do poszczególnych elementów strony - tym mogę zająć się ja, aczkolwiek jeśli znajdzie się ktoś chętny do pomocy, kto może ma lepsze zaplecze techniczne i umiejętności - bardzo chętnie nawiążę z nim współpracę lub przekażę "pałeczkę".
- "buchalter", który mając gotową wizję i grafiki, zajmie się sprawami technicznymi prowadzenia strony, a więc zlepi te materiały do kupy i "napisze" stronkę. Fajnie jakby był to ktoś w miarę ogarnięty w temacie, kto poza HTML-em kojarzy również trochę PHP, CSS, mile widziana również znajomość Javy, tudzież innych bajerów.
Te kilka zaangażowanych bezpośrednio osób powinno ze sobą ściśle współpracować, co nie będzie chyba trudne, bo, jak widać, zespół nie będzie zbyt liczny.
Chciałbym aby do końca tygodnia, najlepiej tutaj, ale może być też do mnie na priv czy gg, napłynęły zgłoszenia kto czym mógłby się zająć. Żeby na początku przyszłego tygodnia zacząć już wstępne prace nad projektem. Narazie ze zrozumiałych względów najwięcej pracy będzie miał "wizjoner". Dopiero gdy on coś wymyśli (oczywiście tutaj bardzo wskazana jest konsultacja swoich pomysłów ze wszystkimi klubowiczami - zwłaszcza w zakresie treści, które na stronie się mają pojawić - to najbardziej interaktywna część zabawy, bo wszyscy tu zgromadzeni mogą podsunwać własne, ciekawe ich zdaniem pomysły), swoimi "fuchami" zajmą się pozostali stronotwórcy.

Uwagi ogólne:
Na koniec takie 2 symboliczne informacje: stronka albo zastąpi dotychczasowy serwis AleFiat.pl, albo też będzie serwisem odrębnym pod adresem www.alefiatteam.pl, lub coś w tym stylu. Uwaga zatem do "wizjonera" - wskazane by było zatem wykorzystać część materiałów z owej strony.
Druga uwaga, trochę wybiegająca w przyszłość, może Was trochę zmobilizuje Twisted Evil - dopiero po oficjalnym otwarciu strony, gdy znany będzie już adres, przystąpimy do wykonania naklejek klubowych (i niewykluczone, że również innych gadżetów).

Ufff...palce mnie rozbolały Wink Cieszy mnie niezmiernie że przeczytaliście to do końca Very Happy Czekam zatem na uwagi, propozycje i przede wszystkim zgłoszenia.
W tym temacie zapraszam również wszystkich do rzucania pomysłów, co na takiej stronce chcielibyście widzieć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MAD_DOGG
PostWysłany: Wto Paź 09, 2007 12:04 am  Odpowiedz z cytatem

Ja tam jak sie umawialiśmy drobną nagrodę na zlocie ufunduję Wink i mam nadzieję ze to się w jakiś sposób przyczyni do przyciągnięcia uczestników. Zapał Wasz mnie wciąż rozwala, temat uważam więc jak najbardziej za godny kontynuacji Very Happy
Cytryn_126
PostWysłany: Czw Paź 11, 2007 3:40 pm  Odpowiedz z cytatem

Nie ma chętnych....hmm....no to trochę cienko to widzę, skoro spośród 16 osób nikomu na klubie nie zależy.... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LukaszC
PostWysłany: Czw Paź 11, 2007 4:47 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: 126

myślałem że chociaż tutaj będzie większy zapał niż w f&f ale widze że niestety wszędzie się dużo wymaga , dużo chce ale bez wkładu własnego, niestety ja ze stroną nie pomoge , nie znam sie na tym totalnie .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Korozja
PostWysłany: Czw Paź 11, 2007 4:48 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: jedyny prawdziwy

Wielkie dzięki Cytrynku za przelanie naszych myśli o zalążkach klubu na klawiaturę Very Happy jak zwykle super Ci to wyszło Very Happy
Co do klubu i całego związanego z tym zamieszania. Uważam że narazie nie ma sensu ciągnąć tego dalej, sami sobie klubować nie będziemy Laughing
Narazie zostaje tak jak było czyli dalej nic nie będzie Rolling Eyes nawet tak się zastanawiam czy robić II AleZlot bo po co Question
Pozdrawiam

edit : ty Łukasz masz inne zadanie Cool

Mało casu, kruca bomba, mało casu ...

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GR235I3K
PostWysłany: Czw Paź 11, 2007 5:53 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: 126p 74' 83' ; 125p 80' ; AUDI 80 B2Q 85'

pomóc może chciałby każdy, ale gorzej że nie każdy potrafi albo nie każdy ma czas Rolling Eyes Osobiście stworzyłem kiedyś motoryzacyjny klub z mojego miasta i później sie okazało, że nie mam czasu na prowadzenie, modyfikowanie i ogólny obraz strony Teraz tylko ograniczam sie do czytania i czasami pisania na forum ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
SZISZIN
PostWysłany: Czw Paź 11, 2007 7:32 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Trochę tego złomu się nazbierało ;)

Widzicie, nie chodzi wcale o to czy ktoś chce czy nie tylko o prozaiczne "czy potrafi?" Co z tego,że chciałbym się przyłączyć, skoro moje umiejętności informatyczne są równe lub nieco większe od tych potrzebnych do obsługi kalkulatora Smile Jeżeli chodzi o mnie to byłbym sklonny partycypować w kosztach stworzenia projektu stronki przez jakiegoś informatyka - np mającego wolne moce przerobowe studenta informatyki????
Wtedy tworzymy pewną wizję strony, jej zawartość a resztę zostawiamy profesjonaliście. Wiem, że zaraz krzykniecie koszty!!!!! Ale gdyby udało się zaangażować rozsądną grupę osób tworzących zalążki klubu koszty nie byly by aż takie dramatycznie wysokie.
Lu - blin, kochany Lublin
To najpiękniejsze z wszystkich polskich miast...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ISO-lator
PostWysłany: Czw Paź 11, 2007 7:38 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: kici Fiat

Jeżeli o mnie chodzi to HTML i CSS mam opanowany dość dobrze, w PHP ewentualnie JS mógł by mi pomóc kumpel, który się na tym dość dobrze zna, choć nie ukrywam że ktoś jeszcze by się przydał, od strony graficznej też chyba by nie było najgorzej, co do zawartości strony, jej treści i układu to już wydaje mi się że warto by było, żeby ktoś bardziej obeznany nad tym zapanował.
BMW 325e (e30) '86
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
bartong44
PostWysłany: Czw Paź 11, 2007 7:41 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Fiat 126 Personal4 652ccm 1983

ja znam osobe ktora za 100 zl miesiecznie zrobi fajna stronke i bedzie nia administrowal. Smile

Ostatnio zmieniony przez bartong44 dnia Pią Lut 03, 2012 2:37 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
4971
PostWysłany: Czw Paź 11, 2007 8:16 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Fiat 126 Happy End 0482

Na programowaniu i tworzeniu stron sie nie znam, ale materiały chętnie pdeślę (skaner mam i skanować umiem). Gdyby potrzeba kasy też mogę się dołożyć....
- Peugeot Berlingo 1,6 HDI

www.starorzeka.pl
Powrót do góry
bartong44
PostWysłany: Czw Paź 11, 2007 9:08 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Fiat 126 Personal4 652ccm 1983

kazdy sie powinien pewna ustalona kwote dolozyc
a jak ktos nie chce to niech spierdala ze strefy Twisted Evil

kase moznaby przeznaczyc na nasze naklejki moze na jakis tani serwer by starczylo abo co

Ostatnio zmieniony przez bartong44 dnia Pią Lut 03, 2012 2:36 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Angus
PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 12:06 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Polski Fiat 126p 600 1977r. WSK M-06 Z2 1962r. WSK 125 PAK 1975r. WFM S34 1964r. Mercedes Benz W202 1994r.

Panowie, ja chętnie bym jakoś pomógł, ale moje umiejętności informatyczne niestety nie sięgają tworzenia stron i programowania Embarassed . Nie oznacza to że nie chcę się przyłączyć do tego przedsięwzięcia. Zgadzam się z Sziszinem. Może faktycznie zlecić to profesjonaliście i podzielić kosztami Question

Korozja, na II AleZlot ja się wybieram więc nie świruj Wink . Muszę w końcu poznać Was wszystkich osobiście. Drugi raz się nie dam grypie Twisted Evil
ISO-lator
PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 12:15 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: kici Fiat

Przez weekend spróbuję zrobić jakiś layout strony, choć nic nie obiecuje.

PS: Angus, Rosta to nie słuchaj od pierniczy 3po3 Razz
BMW 325e (e30) '86
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Angus
PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 12:44 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Polski Fiat 126p 600 1977r. WSK M-06 Z2 1962r. WSK 125 PAK 1975r. WFM S34 1964r. Mercedes Benz W202 1994r.

odrdzewiaczem go Exclamation Laughing
GR235I3K
PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 6:39 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: 126p 74' 83' ; 125p 80' ; AUDI 80 B2Q 85'

colą Wink nic mocniejszego nie ma Razz a wracając do tematu to drugi alezlot musi być Smile co do klubu to zrzutka też musi być np ileś tam zł na rok Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny
Forum Forum Polskiej Motoryzacji -> Fiat 126p -> Strefa klubowa AleFiat.pl

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Skocz do: