Autor Wiadomość
<  Polonez i częsci do niego - ALLEGRO
zayon
PostWysłany: Nie Gru 31, 2017 10:54 am  Odpowiedz z cytatem

wlodek napisał:
Kredyt biorę i kupuje!

Polonez 1.6 Truck 1988r 1 właściciel. Borewicz.
https://www.olx.pl/oferta/polonez-1-6-truck-1988r-1-wlasciciel-borewicz-CID5-IDr3sqW.html

Jest przezajebisty i z wierzchu nie wygląda na bardzo zmęczonego.
Eh, żebym miał więcej czasu Confused .
'93 FSO Polonez Caro 1,5 GLE
'96 FSO Polonez Caro 1,4 GLI
'?? Szajowóz 650
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mp79
PostWysłany: Pon Sty 01, 2018 4:31 pm  Odpowiedz z cytatem

Skąd: z małej mieścinki pod ruską granicą Ostrzeżenia: 0/3
Pojazd: samochód ciężarowy

wlodek napisał:
Kredyt biorę i kupuje!

Polonez 1.6 Truck 1988r 1 właściciel. Borewicz.
https://www.olx.pl/oferta/polonez-1-6-truck-1988r-1-wlasciciel-borewicz-CID5-IDr3sqW.html

A myślałem, że to ja, który połowy tej sumy by za niego nie dał, mam nierówno pod sufitem na punkcie trucków... Very Happy
Powrót do góry
Mikry
PostWysłany: Pon Sty 01, 2018 5:33 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: O różnej ilości kół

Dupy nie urywa. Zajebisty to był ten 2,5 metrowy, co na Weteran Bazar książki woził. Pół roku temu był do wzięcia w podobnych pieniądzach.
mp79
PostWysłany: Pon Sty 01, 2018 9:53 pm  Odpowiedz z cytatem

Dupy nie urywa, bo do dupy jest. Błotniki z przejściówki (w tym jeden pozbawiony migacza), skrzynia ładunkowa po remoncie u pijanego ślusarza, tylna belka wygięta na kolanie ...
Jedyny plus, jaki dostrzegam, to brak dziur, ale rudy spód progów i drzwi nie napawa szczególnym optymizmem. Czym dłużej patrzę na te zdjęcia, tym bardziej dochodzę do wniosku, że ćwierć ceny z ogłoszenia i tak należałoby traktować z dużą rezerwą dla negocjacji.
Powrót do góry
zayon
PostWysłany: Pon Sty 01, 2018 11:11 pm  Odpowiedz z cytatem

mp79 napisał:
Dupy nie urywa, bo do dupy jest. Błotniki z przejściówki (w tym jeden pozbawiony migacza), skrzynia ładunkowa po remoncie u pijanego ślusarza, tylna belka wygięta na kolanie ...
Jedyny plus, jaki dostrzegam, to brak dziur, ale rudy spód progów i drzwi nie napawa szczególnym optymizmem.

To wszystko co napisałeś przy ewentualnym remoncie to pierdoły. Największy problem to ewentualnie zaawansowana ruda gangrena.

Cytat:
Czym dłużej patrzę na te zdjęcia, tym bardziej dochodzę do wniosku, że ćwierć ceny z ogłoszenia i tak należałoby traktować z dużą rezerwą dla negocjacji.

Cena dla każdego to pojęcie względne. Ja myślę że znajdzie amatora.
'?? Szajowóz 650
Powrót do góry
mp79
PostWysłany: Wto Sty 02, 2018 8:11 am  Odpowiedz z cytatem

Oj, chyba nie jesteś na bieżąco albo nigdy trucka nie remontowałeś. Wink Skoro na niezbyt szczegółowych zdjęciach widać takie braki jak tutaj, to zaryzykuję stwierdzenie, iż w ogóle nie warto się nim interesować, chyba że za jakąś kuszącą cenę, którą równie dobrze mógłby wyłożyć ktoś z zamiarem dojechania na żyletki, a nie remontu.
Jakaś nadzieja dla tego auta w tym, że w obrębie kabiny podłoga i podłużnice trzymają się kupy, co zresztą też bardzo wątpliwe, kiedy patrzę na całokształt.
Szkoda, żeby kolejny truck, zwłaszcza z pierwszej serii, trafił do huty - ale sprzedający powinien zniżyć swoje oczekiwania do realnego poziomu. Bardziej obiecujące egzemplarze wiszą miesiącami na OLX mimo kilkakrotnie niższych cen, a tutaj ktoś chce lody ukręcić na roczniku 1988 i przodzie z 1,5 C - bo nie widać, by coś więcej ten samochód sobą reprezentował.
Powrót do góry
zayon
PostWysłany: Wto Sty 02, 2018 12:28 pm  Odpowiedz z cytatem

mp79 napisał:
Oj, chyba nie jesteś na bieżąco albo nigdy trucka nie remontowałeś. Wink Skoro na niezbyt szczegółowych zdjęciach widać takie braki jak tutaj, to zaryzykuję stwierdzenie, iż w ogóle nie warto się nim interesować, chyba że za jakąś kuszącą cenę, którą równie dobrze mógłby wyłożyć ktoś z zamiarem dojechania na żyletki, a nie remontu.
Jakaś nadzieja dla tego auta w tym, że w obrębie kabiny podłoga i podłużnice trzymają się kupy, co zresztą też bardzo wątpliwe, kiedy patrzę na całokształt.
Szkoda, żeby kolejny truck, zwłaszcza z pierwszej serii, trafił do huty - ale sprzedający powinien zniżyć swoje oczekiwania do realnego poziomu. Bardziej obiecujące egzemplarze wiszą miesiącami na OLX mimo kilkakrotnie niższych cen, a tutaj ktoś chce lody ukręcić na roczniku 1988 i przodzie z 1,5 C - bo nie widać, by coś więcej ten samochód sobą reprezentował.

Na bieżąco jestem jak najbardziej, bo chociażby teraz reanimuję i mam rozebranego do ostatniej śrubki jednego ze swoich Caro. Trochę już samochodów przywróciłem do życia, Trucka jeszcze nie, ale co w nim miałoby być takiego zaskakującego? Nie wiem o jakich egzemplarzach wiszącymi miesiącami za kilkukrotnie niższe ceny piszesz, ale domniemam że nie były z pierwszej serii. Żeby nie było, ja nie twierdzę że ta cena jest zajebista ale taniej (przynajmniej na serwisach ogłoszeniowych) to już pewnie nie będzie Confused .
'?? Szajowóz 650
Powrót do góry
mp79
PostWysłany: Wto Sty 02, 2018 2:16 pm  Odpowiedz z cytatem

Sorry, miało być tygodniami, a nie miesiącami. Pomyliło mi się z tego pośpiechu.

zayon napisał:
co w nim miałoby być takiego zaskakującego?

Dostępność części, a raczej jej brak - tylna belka, borty, podłoga paki... Tyle z rzeczy, które na pierwszy rzut oka widać. Podpory paki wymienione na jakiś drutowany szajs. Dlaczego? Bo oryginalne spróchniały! W tej sytuacji dziury w ramie nie byłyby czymś zaskakującym. I wiem, co piszę, bo właśnie to przerabiam u siebie. Co prawda na razie tylko w tylnej poprzecznicy, ale jednak.

zayon napisał:
Żeby nie było, ja nie twierdzę że ta cena jest zajebista ale taniej (przynajmniej na serwisach ogłoszeniowych) to już pewnie nie będzie

To i chętnych nie będzie. Nie wierzę, że ktokolwiek naprawdę dałby sześć i pół tysiąca za poloneza w śmietnikowym stanie; no chyba że jakimś cudem spód kabiny jest całkiem zdrowy, a widoczny na lakierze rdzawy nalot znajduje się tylko na samej powierzchni. Wtedy jeszcze bybym w stanie ogarnąć umysłem sens takiej inwestycji.
Mała ciekawostka - tutaj masz ogłoszenie sprzed roku (nie jest to jakaś przepaść czasowa); w sumie niewiele młodszy, oficjalnie wyceniony przez PZMot:
http://ogloszenia.bialystokonline.pl/polonez-truck-o1291576.htm
Powrót do góry
Mikry
PostWysłany: Wto Sty 02, 2018 6:51 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: O różnej ilości kół

No ta, no. Ale to Caro. Wiele fajnych truków ostatnio widziałem w ogłoszeniach ale każde przemylenia kończyły się twierdzeniem "no ale to jednak Caro".
Jeśli zaś mowa o tylnej belce w tym sprzedawanym to jej istotą jest to, że właśnie nie jest belką tylko dwoma niezależnymi, głupawymi ceownikami, na których trzymają się lampy.
zayon
PostWysłany: Wto Sty 02, 2018 7:01 pm  Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisałem na Truckach się nie znam, nie miałem, nie remontowałem, a jedyne na które zwracam uwagę to borotrucki i przejściówki.
Twój przykład trochę nie celny, bo to zwykłe Caro, którego nawet ja bym nie chciał Confused .
Jałowa dyskusja i możemy sobie tak gadać we dwóch... Chociaż z drugiej strony na tym forum to i tak spory zamęt robimy Mr. Green .
'?? Szajowóz 650

Ostatnio zmieniony przez zayon dnia Wto Sty 02, 2018 11:35 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
mp79
PostWysłany: Wto Sty 02, 2018 7:38 pm  Odpowiedz z cytatem

Też kiedyś jarałem się na borewiczowy przód, ale wyrosłem z tego. Polonez borewicz w każdej postaci staje się obecnie taką trochę "warszawą naszych czasów", takim kosmitą, którym pokazujesz się na ulicy, jak chcesz egzotycznie wyglądać i wyróżniać się z tłumu aut. Przód caro jest relatywnie ergonomiczny, a jego komponenty są bardziej dostępne, zarówno logistycznie, jak i cenowo. Borewicz ma dobry PR, ale jest przereklamowany. Kto widział, żeby przód starego typu kilkakrotnie podnosił wartość auta. Spekulacje czynią cuda. Smile Żeby to jeszcze faktycznie chodziło o coś więcej niż wygląd, który jest w dodatku kwestią gustu...
Powrót do góry
zayon
PostWysłany: Wto Sty 02, 2018 10:05 pm  Odpowiedz z cytatem

mp79 napisał:
... Polonez borewicz w każdej postaci staje się obecnie taką trochę "warszawą naszych czasów", takim kosmitą, którym pokazujesz się na ulicy, jak chcesz egzotycznie wyglądać i wyróżniać się z tłumu aut...

I dlatego mam dwa Caro Very Happy .

mp79 napisał:
... Spekulacje czynią cuda. Smile Żeby to jeszcze faktycznie chodziło o coś więcej niż wygląd, który jest w dodatku kwestią gustu...

No wiesz, Coupe i 3D mają tylko mniej o jedną parę drzwi Mr. Green.
'?? Szajowóz 650
Powrót do góry
mp79
PostWysłany: Sro Sty 03, 2018 5:07 am  Odpowiedz z cytatem

zayon napisał:

No wiesz, Coupe i 3D mają tylko mniej o jedną parę drzwi Mr. Green.

Sugerujesz, że niska liczebność powoduje wyższą wartość? Razz
Coś w tym jest, ale fala kaleczenia polonezów z tym związana, na szczęście zaczyna już opadać, a co do trucków caro, zwłaszcza z metalowym podszybiem, raczej nie zostało ich już wcale więcej niż tych z przodem borewicza. Zresztą, gdyby ktoś uparł się przerabiać taki przód na borewiczowski, i tak lepiej by na tym wyszedł niż gdyby kilkakrotnie przepłacił za gotowy egzemplarz. Do takiego wniosku można dojść, kiedy patrzy się na ogłoszenie poloneza trucka w śmieciowym stanie, z ceną wywindowaną do granic absurdu ze względu na głupi szczegół w postaci przodu starego typu. Kogoś, kto podejmie się przywrócić świetność temu egzemplarzowi, czeka mnóstwo pracy, chociaż gotowa atrapa z lampami, zderzak i maska - zawsze są już jakimś pocieszeniem. Smile
Powrót do góry
stivek
PostWysłany: Sro Sty 03, 2018 12:28 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Polonez 1500 '80. FSO Polonez Caro 1.6GLE'92. Skoda 120L '88. Chevrolet Blazer LT 4300.

Będą kiedyś Trucki Caro kosztowały 20-30 tys. PLN.

Wystarczy spojrzeć na 125p pickup. Za to Skody pickup z Favoritki będą przez całe dekady tanie.
Powrót do góry
zayon
PostWysłany: Sro Sty 03, 2018 11:44 pm  Odpowiedz z cytatem

mp79 napisał:
...a co do trucków caro, zwłaszcza z metalowym podszybiem, raczej nie zostało ich już wcale więcej niż tych z przodem borewicza...

My tu gadugadu, a kolejny z metalowym podszybiem zaraz wyląduje w hucie Confused .
http://allegro.pl/polonez-truck-1994r-1-5b-na-czesci-lampa-przednia-i7116416409.html#thumb/1
'?? Szajowóz 650
Powrót do góry
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 244 z 249
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 243, 244, 245 ... 247, 248, 249  Następny
Forum Forum Polskiej Motoryzacji -> Polonez

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu