Autor Wiadomość
<  Codzienna jazda Polonezem
Delmut
PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 1:43 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Fiat & Seat

Witam!!
W związku z tym, że coraz częściej mówi się w moim gospodarstwie domowym o drugim aucie zastanawiam się intensywnie nad Polonezem.

Polonez służyłbym na codzienne dojazdy do pracy i walkę w mieście i niestety musiałby stać "pod chmurką"

Ciekawi mnie jaki Polonez najlepiej sprawdziłby się w tej roli i czy ktoś z Was na codzień użytkuje Poloneza.

Nie ukrywam, że najbardziej pasowałby mi Polonez Akwarium ze starym tyłem, ale z nową deską rozdzielczą od Plusa i klimatyzacją.
Silnik to sprawa drugoplanowa bo na 2.0DOHC chyba bym się porwał. Zależałoby mi bardziej na trwałości jednostki niż osiągach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stalker
PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 2:11 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: *WAE 2263

Poldek na codzien i po mieście... dziekuje bardzo..
chyba ze jakies caro 1.4 albo kombi bo te stare to porazka..
z tej polki i rocznika to kup sobie lepiej lade 2107 bo ci poldki zbrzydną zupelnie...Łajdaczka jest lepsza pod każdym względem.
- chłodnica nowa z "wytłoczeniem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Delmut
PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 2:20 pm  Odpowiedz z cytatem

stalker napisał:
Poldek na codzien i po mieście... dziekuje bardzo..
chyba ze jakies caro 1.4 albo kombi bo te stare to porazka..
z tej polki i rocznika to kup sobie lepiej lade 2107 bo ci poldki zbrzydną zupelnie...Łajdaczka jest lepsza pod każdym względem.

Nie chodziło mi o auto z tego przedziału cenowego. Chodziło mi bardziej o to, zeby kupić Poldka Caro Plus na pełnym wypasie, wywalić z niego klapę bagażnika, przód i upodobnić auto do Akwarium bo po prostu mi się podoba. Skoro jednak mówisz, że Polonez może obrzydzić siebie samego przy codziennej eksploatacji to nie zaryzykuje.

Kupię coś innego i w spokoju skończę inne projekty.
Powrót do góry
stalker
PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 2:25 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: *WAE 2263

z poldkiem jak z tresciowa bedziesz ja "kochal" jak pojezdzisz sobie raz na miesiac i do widzenia.
jak sie bawic w poldka do jazdy to musi byc w miare nowe bo te akwaria i primy to przeciez najwieksze padaki.
jedyny nowy poldek jaki podchodzi i jest calkiem udany to kombi ale najlepiej z K16 takie jest moje zdanie.
- chłodnica nowa z "wytłoczeniem"
Powrót do góry
Gość
PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 2:29 pm  Odpowiedz z cytatem

Ostrzeżenia: 0/3

Osobiście mogę polecić wersję PLUS, jeżeli już mówimy o jeździe polonezem na co dzień.
Ma dużo lepsze ogrzewanie, bardziej przyjazne wnętrze, tylko trudno znaleźć wersję z silnikiem 1.4mpi, choć nie powiem, że silnik 1.6GSI montowany w plusie, bez gazu i przy dbaniu i samochód nie patrząc że to polonez, potrafi zaskoczyć i sprawować się całkiem nieźle. Blacha w plusach, wydaje się być minimalnie lepsza niż w caro.
Tak czy tak, można spiąć poślady i poszukać Caro plus w wersji 1.4 Wink
Powrót do góry
e_gregor
PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 2:57 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: FSO Polonez 2.0GLE '91, Yamaha Virago 250 '92

Głupoty. Ja zacząłem swoja przygodę motoryzacyjną od Caro 91 1.5GLE (czyli takie akwarium z kwadratowymi lampami;) właśnie z powodów finansowych. To był mus. Przez to autko zakochałem sie w polonezach. Nakreciłem nimi już przeszło 110.000km i nie chcę nic innego. Owszem, poldek ma sporo wad ale do przeżycia. Jak zadbany to niezawodny i bezawaryjny. trzerba tylko naprawiać jak się coś zauwazy że jest nie tak lub profilaktycznie i nie czekac aż auto "zdechnie". Jeśli nie zalezy Ci na osiągach to poszukaj 1.9GLD - silnik nie do zdarcia. Plus 1.6GSI jest za to bardzo żwawy pomimo żen ie widać tego w parametrach katalogowych. Pewnie dlatego że starsze poldki nigdy nie osiągały znamionowej mocy ale w GSI już pewnie tak. Plus z klimą to byłby też fajowy dupowozik. Kumpel miał plusa 1.6GSI z 2000r i żałuje że go sprzedał.
Delmut
PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 3:08 pm  Odpowiedz z cytatem

OK. załóżmy, że kupię PLUS z motorem 1.6GSI
Czy mogę go zewnętrznie przerobić na Akwarium??

Wymiana tylnego i przedniego pasa, błotniki przednie, maska i podszybie załatwiają temat??

PS. Ma ktoś zdrowego 1.6GSI, żeby się takim przejechać??
Powrót do góry
Dziadek
PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 3:13 pm  Odpowiedz z cytatem
ostrzeżenie 1/3

Pojazd: borysewicz

Już lepiej wsadzić silnik z GSi do akwarium.
Powrót do góry
Delmut
PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 3:17 pm  Odpowiedz z cytatem

Dziadek napisał:
Już lepiej wsadzić silnik z GSi do akwarium.

A wnętrze, most, układ hamulcowy?? To nie jest tylko kwetsia silnika...
Zresztą ciągle sie zastanawiam nad tą koncepcją...
Powrót do góry
Gość
PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 3:20 pm  Odpowiedz z cytatem

A nie lepiej pokusić się o przeróbke na zwykle caro + ospoilerowanie firmy ORCIARI?
Powrót do góry
Delmut
PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 3:26 pm  Odpowiedz z cytatem

Fiatomaniak napisał:
A nie lepiej pokusić się o przeróbke na zwykle caro + ospoilerowanie firmy ORCIARI?

No własnie nie wiem dlaczego, ale Akwarium to poldek, który mi się ostatnio najbardziej podoba... Orciari jakoś niespecjalnie mi podchodzi

Jak był montowany pakiet Orciari?? Tzn. klej, wkręty?? Wkręty w drzwi czy listwy??
Powrót do góry
Gość
PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 3:40 pm  Odpowiedz z cytatem

Ja mam taki zestaw, do zderzaków był montowany na wkręty, zaś do drzwi od dołu na takie metalowe elementy gdzie wsuwa się nakladkę na drzwi, a od góry na oryginalne mocowania listew. Szczerze mówiąc, zderzaki lepiej dorwać całe z orciari oryginalnym, bo z wierceniem i dopasowaniem może być sporo roboty Wink
Powrót do góry
Rysiob
PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 3:42 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: FSO Polonez Caro '95 1.6 GLI

Może nie codziennie, ale często jeżdżę Polonezem po mieście i jak dla mnie jest okej - parkować umiem, jeździć raczej też Wink A to, że są mniejsze auta łatwiejsze do parkowania to wiem, ale po co mi one, skoro mam Poldka? W życiu z nieprzymuszonej woli nie kupię niczego mniejszego od Poldka. W tym roku pod strzechy trafi Lancia Thema (4.6 m) i to jest dopiero rozmiar xD

Ja mam Caro 1.6 gli i jestem zadowolony. Jasne, że pali sporo (10-11 l/100 km), ale na dojazdy do miasta wystarczy.
PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 4:10 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Polonez 1500 '80. FSO Polonez Caro 1.6GLE'92. Skoda 120L '88. Chevrolet Blazer LT 4300.

Mnie zdarzało się jeżdzić 3D na codzień do pracy ( 40km), gdy miałem tylko jeden współczesny wóz. I całkiem dobrze mi się jeździło.

Moim zdaniem zasada jest prosta - jak się nie psuje to się podoba i do wad Poloneza mozna sie przyzwyczaić.

Gdy trafisz na padakę lub złosliwy egzemplarz w którym leci wszystko po kolei - w kryzysowej sytuacji o 11 wieczorem 20km od domu w deszczu stojac na zakręcie bedziesz chciał go skopać.

Co do koncepcji przeróbki na akwarium - zbyt dużo elementów musiałbyć wymienić, tylny pas jest wspawany.. to wszystko oznacza koszty blacharza, lakiernika... Rozgrzebiesz , wtopisz z kasą , czasem... lepiej zabierz sie za 3D. A do jazdy kup zadbany egzemplarz GSI lub 1.4 ale sprawdź głowicę czy nie peknięta i nie przegrzewa się ( ja miałem padakę , uzywał wiecej płynu chłodniczego niz gazu ).
Powrót do góry
bieniowaty
PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 4:21 pm  Odpowiedz z cytatem

Stalker się czyba dziś czegoś nawąchał, nie słuchaj go Delmut.

Polonez jak najbardziej do jazdy na codzień się nadaje. Nie sprawia problemów, ma dobre ogrzewanie i zapala bez wiekszych problemów przy -25.
Ja zaczynałem od borewicza 1986, jeździłem nim codziennie, okrągły rok i nigdy nie miałem z nim problemów. No raz się zdarzyło, niebieski kabelek się zużył, wymiana 5 minut, koszt 10 zł Wink
Borek miał 54kkm jak zaczynałem nim jeździć.
Potem długo jeździłem i nadal jeżdżę, już nie na codzień co prawda Caro Plusem 1.6 GLI. Podstawowa przewaga tego auta, to że dzięki elektrycznej pompie zapala zawsze, nawet po długim postoju od pierwszego. Auta używam od nowego, teraz ma niecałe 45kkm, jest całkowicie niezawodne. Dawno, dawno, przy przebiegu 11kkm wysiadł regulator napięcia.
Jedyna wada to spalanie, w mieście jakieś 9,5 - 10 /100km, dlatego zdecydowanie częściej wsiadam do CC Wink

Przez krótki czas od wiosny 2006 do jesieni 2006 używałem też mojego Borewicza 1980, jako dupowozu, praktycznie codziennie. Nakręciłem jakieś 10kkm i też bez najmniejszego problemu.
Polonez jest przede wszystkim wygodny i bezpieczny, osiągi moim zdaniem też nie są mocno w tyle - z Astrą 1.4 swobodnie może konkurować.
#Beskida, stan obojętny.
#Syrenę 110, stan obojętny.
Oferty na priv'a.

http://www.facebook.com/mialemkiedystakiego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 11
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Forum Forum Polskiej Motoryzacji -> Polonez