Autor Wiadomość
<  Ursusy
poldon82
PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 9:47 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Polski Fiat 126p Remontuje: Poloneza MR78

trochę off ale co tam Very Happy Mają rozmach Very Happy http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35644,16206956,Czytelnicy_o_stadionie_na_Krochmalnej__Jestesmy_za.html#LokLubTxt

"...Telewizor, meble, mały fiat
Oto marzeń szczyt..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
poldon82
PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 11:35 am  Odpowiedz z cytatem

Ursusy serii "C" Smile

http://ursus.com.pl/Ciagniki-rolnicze/URSUS-SERIA-C#Ursus-C-350

Oto marzeń szczyt..."
Powrót do góry
wlodek
PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 6:20 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: polonez

Też mnie to cieszy - spece od marketingu dobrze kombinują - skojarzenie z dobrze znanymi ciągnikami.
Polonez 1500 1981r.
Warszawa 203 1966r.
Fiat 126p 1980r.
MG ZS 2,0 TD 2005r.
był: Polonez Truck 1991r.

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=cb3ae5868998da8a
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
poldon82
PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 6:34 pm  Odpowiedz z cytatem

wlodek napisał:
Też mnie to cieszy - spece od marketingu dobrze kombinują - skojarzenie z dobrze znanymi ciągnikami.

Myślę że to odpowiedź na Zetora Majora Very Happy

Oto marzeń szczyt..."
Powrót do góry
poldon82
PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 6:46 pm  Odpowiedz z cytatem

URSUS nawiązał współpracę z firmą NAC Smile

info i zdjęcie z oficjalnego Facebooka

Ostatnio jak kosiłem trawę to właśnie sobie myślałem o tym że URSUS mógłby wprowadzić taki sprzęt do oferty Very Happy I proszę, tydzień później słyszę takie info Laughing

Oto marzeń szczyt..."
Powrót do góry
wlodek
PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 12:31 am  Odpowiedz z cytatem

Szczegóły odnośnie współpracy z NAC:

http://motoryzacja.wnp.pl/ursus-w-segmencie-ogrodniczym,251585_1_0_0.html

Cieszy podobnie jak info o współpracy URSUSA z AMZ w dziedzinie elektrycznych autobusów:

http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/powstala-ursus-bus-sa--spolka-ursusa-i-amz-kutno-48948.html

Jak i oficjane otwarcie montowni w Etiopi:

http://www.kurierlubelski.pl/artykul/3859679,ursus-producent-ciagnikow-otwiera-zaklad-w-etiopii-zdjecia,id,t.html?cookie=1

Cieszy - zwłaszcza, że wskrzesili polską markę i w dodatku ją rozwijają. Coś podobnie jak zwego czasu Arkus gdy przejął prawa do marki romet, z tą tylko różnicą, że ROMETy to niestety chinole z polską naklejką (poprawcie mnie jeżeli coś się zmieniło).
Polonez 1500 1981r.
Warszawa 203 1966r.
Fiat 126p 1980r.
MG ZS 2,0 TD 2005r.

Powrót do góry
zycho
PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 8:31 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Polski Fiat 508 III Junak

wlodek napisał:

Cieszy - zwłaszcza, że wskrzesili polską markę i w dodatku ją rozwijają. Coś podobnie jak zwego czasu Arkus gdy przejął prawa do marki romet, z tą tylko różnicą, że ROMETy to niestety chinole z polską naklejką (poprawcie mnie jeżeli coś się zmieniło).

A Ursus to co innego jak nie chinole czy ukraińskie pojazdy z czeskim napędem zmontowane w Polsce ? Mam przyjemność jeździć ich dziełem praktycznie codziennie i nie mam najlepszego zdania jak i większość kierowców trolejbusów o tych dziełach.
Powrót do góry
poldon82
PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 8:54 am  Odpowiedz z cytatem

zycho napisał:
wlodek napisał:

A Ursus to co innego jak nie chinole czy ukraińskie pojazdy z czeskim napędem zmontowane w Polsce ? Mam przyjemność jeździć ich dziełem praktycznie codziennie i nie mam najlepszego zdania jak i większość kierowców trolejbusów o tych dziełach.

A od kiedy Perkins, Deutz, Carraro i ZF są Chińskie ? Shocked

Jeśli mówisz o jakichś drobnych podzespołach to wszystkie formy produkują w Chinach to już światowa norma.....

Oto marzeń szczyt..."
Powrót do góry
zycho
PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 4:39 pm  Odpowiedz z cytatem

poldon82 napisał:

Jeśli mówisz o jakichś drobnych podzespołach to wszystkie formy produkują w Chinach to już światowa norma.....

Drobne elementy to produkuje właśnie Ursus, a nie chinole. Miałem przyjemność zwiedzania tej Fabryki i bardziej to powinno się nazywać montownią. Na przykładzie trolejbusu ci pokażę co tak na dobrą sprawę dzieje się w ,,fabryce'' - Przyjeżdża kompletne nadwozie z Ukrainy, tu uzbrajane jest w osie ZF, oraz kompletny czeski napęd, silnik trakcyjny oraz czeski osprzęt trolejbusowy. Niby wszystko ok, ale jak przejedziesz się pierwszym trolejbusem, który ma niespełna dwa lata, a wygląda o wiele gorzej jak solaris co jeździ po Lublinie od 8 lat. A co mówią kierowcy którzy na codzień na nich pracują to lepiej nie mówić.
Fajnie że ursus robi coś i działa, ale nie rozumiem skąd taki zachwyt w ciemno, tym bardziej że to co montuje tanie nie jest i przysłowiowej d. nie urywa i jak dla mnie ma spore szanse utrzymania się na rynku są do puki można zdobyć dotacje unijne. I zauważcie iż obecny Ursus S.A tak na dobrą sprawę nabył prawa do marki Ursus jakieś 3-4 lata temu. Wcześniej to była Warfama która jak lubelska Sipma produkowała maszyny rolnicze.
Powrót do góry
wlodek
PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 4:42 pm  Odpowiedz z cytatem

zycho pracujesz w MPK w Lublinie??

Jak oceniasz Autosany? Jak oceniasz trolejbus na podstawie MAZa?

Jakość Bogdanów, czy Mazów jest na poziomie Jelczy czyli niska jakość wykonania + najtańsze komponenty takie jak wykładziny, rury na poręcze, przekaźniki, wiązki itp. Ale ewolułują porównywalnie do KII i Hyundaia przez ostatnie 20 lat. Samo to co wspomniał Poldon82 - wykorzystują podzespoły światowych producentów takie jak silniki, osie, skrzynie biegów, pulpity, układy kierownicze itp. Ma to dodatkową zaletę - ułatwiają serwis.

Ciekawi mnie jak bedzie wyglądała produkcja Ursusów/AMZ, nie mam zielonego pojęcia jak z jakością w AMZ. Sadząc po ramy/kratownicy do SYRENKI to niestety jakość u nich marna.
Polonez 1500 1981r.
Warszawa 203 1966r.
Fiat 126p 1980r.
MG ZS 2,0 TD 2005r.

Powrót do góry
poldon82
PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 6:25 pm  Odpowiedz z cytatem

zycho napisał:
poldon82 napisał:

Drobne elementy to produkuje właśnie Ursus, a nie chinole. Miałem przyjemność zwiedzania tej Fabryki i bardziej to powinno się nazywać montownią. Na przykładzie trolejbusu ci pokażę co tak na dobrą sprawę dzieje się w ,,fabryce'' - Przyjeżdża kompletne nadwozie z Ukrainy, tu uzbrajane jest w osie ZF, oraz kompletny czeski napęd, silnik trakcyjny oraz czeski osprzęt trolejbusowy. Niby wszystko ok, ale jak przejedziesz się pierwszym trolejbusem, który ma niespełna dwa lata, a wygląda o wiele gorzej jak solaris co jeździ po Lublinie od 8 lat. A co mówią kierowcy którzy na codzień na nich pracują to lepiej nie mówić.
Fajnie że ursus robi coś i działa, ale nie rozumiem skąd taki zachwyt w ciemno, tym bardziej że to co montuje tanie nie jest i przysłowiowej d. nie urywa i jak dla mnie ma spore szanse utrzymania się na rynku są do puki można zdobyć dotacje unijne.

Ok. ale my teraz rozmawialiśmy o ciągnikach. A trolejbusy to wiadomo ze tylko montaż, zresztą nikt się z tym nie krył, od początku mówiono że to Ukraińskie Bogdany.

zycho napisał:
I zauważcie iż obecny Ursus S.A tak na dobrą sprawę nabył prawa do marki Ursus jakieś 3-4 lata temu. Wcześniej to była Warfama która jak lubelska Sipma produkowała maszyny rolnicze.

Tak, i ciągnik Walfarma (czyli obecny ursus serii H to ciągnik Turecki), ale ta nowa seria ciągników szczególnie C380 nie ma nic wspólnego z Turcją, Chinami czy Ukrainą.

Zresztą Ursus zawsze korzystał ze znanych już rozwiązań innych firm. Pierwszy ciągnik jeszcze przed wojną to była licencja Titana, kolejny to kopia Bulldoga, później Zetory, Masseye... itd.
"Ciapek" to był chyba jedyny samodzielnie skonstruowany w 100% traktor Smile

Oto marzeń szczyt..."
Powrót do góry
zycho
PostWysłany: Pon Cze 08, 2015 8:33 am  Odpowiedz z cytatem

poldon82 napisał:

Ok. ale my teraz rozmawialiśmy o ciągnikach. A trolejbusy to wiadomo ze tylko montaż, zresztą nikt się z tym nie krył, od początku mówiono że to Ukraińskie Bogdany.

Hmm, a nie o kosiarkach ?? A tak serio, Ursus próbuje się łapać za wiele rzeczy, co chyba nie jest dobrym planem na biznes. Tym bardziej że powiedzmy sobie wprost - jakość produktów leży.

poldon82 napisał:

Zresztą Ursus zawsze korzystał ze znanych już rozwiązań innych firm. Pierwszy ciągnik jeszcze przed wojną to była licencja Titana, kolejny to kopia Bulldoga, później Zetory, Masseye... itd.
"Ciapek" to był chyba jedyny samodzielnie skonstruowany w 100% traktor Smile

Właśnie oto sedno, acz ja bym osobiście nie łączył starego Ursusa z Ursusem S.A., bo jak dla mnie to dwa różne.
Powrót do góry
poldon82
PostWysłany: Pon Cze 08, 2015 10:40 pm  Odpowiedz z cytatem

zycho napisał:
A tak serio, Ursus próbuje się łapać za wiele rzeczy, co chyba nie jest dobrym planem na biznes. Tym bardziej że powiedzmy sobie wprost - jakość produktów leży.

No to zobacz jaki sprzęt jest sprzedawany pod logiem innych producentów maszyn rolniczych, np. John Deere itp.

zycho napisał:
Właśnie oto sedno, acz ja bym osobiście nie łączył starego Ursusa z Ursusem S.A., bo jak dla mnie to dwa różne.

Jakiego starego ? Bo jest ich kilka Wink Przedwojenny, powojenny, wczesnokapitalistyczny, obecny... Ursus to tylko Logo i nazwa, dokładnie tak jak wcześniej podkreśliłeś Smile Ale ja ciesze się z tego że przynajmniej to przetrwało, a jakość ? Tego nie jesteśmy w stanie ocenić bo obecny URSUS (mam na myśli ciągniki) na polskim rynku nie istnieje, praktycznie cała produkcja idzie na eksport.

Oto marzeń szczyt..."
Powrót do góry
wlodek
PostWysłany: Pon Cze 22, 2015 10:24 pm  Odpowiedz z cytatem

Co do jakości - podobnie jak w autobusach - silniki, skrzynie biegów, mosty itp. itd. pochodzą od renomowanych producentów. Pytanie pozostaje jak to wszystko jest sklecone do kupy - jakość montażu, ale też jakość elementów produkowanych przez URSUSA (kabiny, rama, elektryka itp.) Czas pokaże, bo obecna rodzina nie jest długo na rynku.

Z innej ursusowej beczki:

http://rajdy24.pl/rajd-kaszub-ursus-platinum-rally-team-gotowy-do-startu/
Polonez 1500 1981r.
Warszawa 203 1966r.
Fiat 126p 1980r.
MG ZS 2,0 TD 2005r.

Powrót do góry
poldon82
PostWysłany: Czw Lip 16, 2015 12:53 pm  Odpowiedz z cytatem

Trochę o historii i o planach na przyszłość:

http://pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/10,137621,18365060,ursus-najpierw-podbil-etiopie--teraz-szykuje-sie-do-kolejnej.html

Oto marzeń szczyt..."
Powrót do góry
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 7 z 10
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Forum Forum Polskiej Motoryzacji -> Pojazdy specjalne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Skocz do: