Autor Wiadomość
<  PZinż Lux-Sport
wisnia87r
PostWysłany: Sob Maj 16, 2009 1:32 pm  Odpowiedz z cytatem

Ostrzeżenia: /3

Witam
Jestem studentem Wojskowej Akadami Technicznej na temat pracy inżynierskiej wybrałem sobie odtworzenie nadwozia samochodu PZinż Lux Sport. Podwozie zostało już wykonane u nas w zakładzie i wydrukowane na drukarce 3D w skali 1:20. Moje pytanie jest takie jak bardzo Lux Sport różnił się od Hanomaga 1,3l czy uda mi się zeskanować model tego pojazdu a później bawić się w szczegóły tj przedłożyć go dorobić tylne drzwi chodzi mi konkretnie o to czy rozstaw osi tych dwóch pojazdów był w miarę zbliżony oraz sam wygląd tyłu samochodu. jeśli macie jakieś informacje na temat tego prototypu oprócz tych które pojawiły się już na forum był bym bardzo wdzięczny za podzielnie się owymi zemną
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
oldi
PostWysłany: Sob Maj 16, 2009 4:39 pm  Odpowiedz z cytatem

Lux Sport i Hanomag 1,3 to dwie różne bajki, długa limuzyna i samochód małolitrazowy, dwie różne klasy, wystarczy porównac je ze sobą:
http://www.odkrywca-online.com/forum_pics/picsforum12/lux_sport_2a1.jpg
http://www.flickr.com/photos/10983301@N06/2663413965
Podobienstwa jakieś są, ale różnic zdecydowanie wiecej. Hanomag to samochód kompaktowy a LS - czy widziałeś to podwozie w Muzeum Techniki? - jest strasznie długie...
Napisz więcej o tej swojej pracy - czy to ma być model w skali 1:20, czy coś większego?
Powrót do góry
pająk
PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 10:50 pm  Odpowiedz z cytatem

Tworzenia Lux-Sporta na podstawie Hanomaga nie polecam. Dwa lata temu sam chciałem zmierzyć się z tematem odtworzenia tego auta, ale za dużo mam innych prac, żeby się za to poważnie zabrać. Zajrzyj do wątku: http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=219497#497522
Na razie jeden z moich znajomych (Wiesław Budzik, grafik komputerowy, dawniej projektował gry w firmie Avalon) opracował model Lux-Sporta w 3DStudio, ale nie jest to wierne odtworzenie, a jedynie jego wizja, wykonana w oparciu o istniejące zdjęcia. Druga próba jest w powyższym wątku - dzieło użytkownika "sirloki", moim zdaniem bardzo udane, ale nie wiem czy dalej nad nim pracował.
Nadwozie można odtworzyć, przekształcając istniejące odwzorowania perspektywiczne (czyli po prostu zdjęcia) w rzuty prostokątne, ale to kosztuje sporo pracy. Jest problem z jednoznacznym ustaleniem "oka" czyli miejsca, w którym zbiegają się w perspektywie proste równoległe. A to ma zasadniczy wpływ na efekt odwzorowania. Jeśli chcesz to napisz na priv, dam Ci telefon i możemy pogadać. Mam nadzieję, że nie masz tej pracy skończyć w czerwcu, bo to nie jest łatwe zadanie.
Powrót do góry
arturromarr
PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 1:36 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Syrena/Warszawa

Piękny samochód którego losy zakończył wybuch wojny.
Z tego co widzę to dwie osoby pojęły się próby zrobienia modelu komputerowego, może da się jakoś do nich dotrzeć i zamieścić jakieś foty z ich pracy.
Z przyjemnością popatrzyłbym na rendery.
Powrót do góry
Gnusma
PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 8:49 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: BMW 520i

Podobno ostatnie zdjęcia...( w sumie film ) LUX-Sporta są z Powstania Warszawskiego. Kolekcjoner z poznania ma Dwa silniki od niego ...jeden nigdy nie rozbierany. Fajnie by było gdyby LUX-Sportem zainteresował sie Redaktor programu "Było nie minęło" z TVP INFO.
Powrót do góry
arturromarr
PostWysłany: Pon Cze 14, 2010 2:02 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Syrena/Warszawa

Zdaje się ,że tu są opisane efekty prac kolegi:
http://www.cadblog.pl/archiwum/CADblogpl_nr_2%283%29_2009_HQ.pdf
http://www.cadblog.pl/CADblog_nr_2%283%29_2009.htm
Ciekawe czy teraz ktoś sobie wybierze za temat pracy rekonstrukcję nadwozia.
Byłby znacznie trudniejszy bo o ile przerwało kompletne podwozie to w tym przypadku mało jest nawet samych zdjęć.
Jak zawsze jednak kibicuję takim przedsięwzięciom.
Pierwszy krok czyli "zdigitalizowanie" podwozia już wykonano. Smile
Powrót do góry
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 1
Forum Forum Polskiej Motoryzacji -> Auta studyjne i prototypowe

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Skocz do: