Autor Wiadomość
<  Skoda 100L by RAO
RAO
PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 11:23 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Skoda 100L

Witam.

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Skody 100 L. Samochodzik jest z 1973 roku. Jest to autko dość wiekowe, ale ze względu na to iż przez cały swój żywot było zadbane i garażowane przetrwało próbę czasu.

Od niedawna zacząłem reanimacje "setki" ponieważ pomimo garażowania zaczęła nabierać rdzawego nalotu, a gdzie nie gdzie pojawiły się nawet dziury.

W moim zamyśle jest przeprowadzenie generalnego remontu blacharki samochodu, powłoki lakierniczej i jeżeli pieniążki na to pozwolą to także wnętrza pojazdu, które po takim czasie zaczął zjadać ząb czasu.

No na razie dość gadania przejdźmy do oglądania Smile
Kilka fotek na początek:

Od czasu zrobienia tych fotek skoda przeszła troskę zmian. Między innymi została przewieziona do warsztatu blacharsko lakierniczego

Tam została rozebrana na części. Została przespawana cała podłoga i progi. zostały także porobione wstawki w niektórych miejscach:

Z warsztatu blacharskiego pojechała do lakiernika gdzie przeszła sporą metamorfozę.

Na chwilę obecną czeka ciepło w garażu na dalsze ruchy związane ze składaniem samochodu w jedną spójną całość.

cdn...

Udało mi się odebrać fotele od zaprzyjaźnionego tapicera. Na mnie zrobiły one niesamowite wrażenie. Mam nadzieję, że i Wam się spodobają.
Na razie daję kilka fotek zrobionych telefonem. Jak będzie chwila czasu podrzucę lepsze zdjęcia.

Lukasz15
PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 11:52 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: Fiat 126p FL 94 i Fiat 125p "C" 85

Piękna Skoda i lux robota szybko się kolega uwiną ale im szybciej tym lepiej nie ma co długo czekać z rudą żeby postępowała. Dobrze że została pomalowana z nów na niebieski kolor bo jest super choć wydaję się jaśniejszy ciut. Fotele zrobione przepięknie wyglądają jak nówki tapicer widać zna się na rzeczy. Fajnie by było jak by w Skodzie zostały carne blachy. Mam pytanie jaki ma przebieg to autko Question Czekamy na dalsze foty ze składania autka Wink
mp79
PostWysłany: Pon Lis 09, 2009 9:09 am  Odpowiedz z cytatem

Skąd: z małej mieścinki pod ruską granicą Ostrzeżenia: 0/3
Pojazd: samochód ciężarowy

Takie zderzaki w 100L to oryginał?
Co do czarnych tabli, to tylna była chyba dwurzędowa, hę? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
oldi
PostWysłany: Pon Lis 09, 2009 7:25 pm  Odpowiedz z cytatem

mp79 napisał:
Takie zderzaki w 100L to oryginał?
Co do czarnych tabli, to tylna była chyba dwurzędowa, hę? Wink

Zderzaki z póżniejszych modeli - powinny byc blaszane chromowane, tablice stosowano i takie i takie.
Skoda 100 to dla mnie taka szara myszka, chyba najmniej efektowna z calej produkcji powojennej, jednak ma tez swój urok, zwłaszcza w dobrym stanie. Kolorek bardzo ładny, foteliki pieknie zrobione i juz widać efekty dotychczasowych prac, powodzenia przy dalszej renowacji!
Powrót do góry
klysek1
PostWysłany: Pon Lis 09, 2009 8:36 pm  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: WFM; 125p; 126p; CC i inne

Witam kolegę z Piaseczna.
mp79
PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 6:25 pm  Odpowiedz z cytatem

oldi napisał:
Zderzaki z póżniejszych modeli - powinny byc blaszane chromowane

Wiem, że w 100S był chrom, ale w 100L... No, w sumie te są chyba jednak z późniejszej 105... One też miały jeszcze kierunki w zderzaku.
oldi napisał:
tablice stosowano i takie i takie.

Tak, ale ja popatrzyłem na serię - CZK. Wink
Powrót do góry
Dziadek
PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 7:00 pm  Odpowiedz z cytatem
ostrzeżenie 1/3

Ostrzeżenia: 0/3
Pojazd: borysewicz

mp79 kilka zauważonych dwurzędówek nie oznacza, ze cała seria taka była Razz
Powrót do góry
mp79
PostWysłany: Sro Lis 11, 2009 12:08 pm  Odpowiedz z cytatem

Jak nie była, to mój błąd. Embarassed Widziałem kilka i wszystkie były dwurzędowe. Myślałem, że to taki częstochowski odpowiednik suwalskiej serii SUZ. Smile
EOT
Powrót do góry
RAO
PostWysłany: Sro Lis 11, 2009 2:02 pm  Odpowiedz z cytatem

Witam.

Widzę, że jest zainteresowanie tematem Smile

Co do tablic to będą niestety białe, prostokątne i zaczynać się będą od WPI Very Happy
Zderzaki nie są oryginalne pochodzą ze 105 i były tymczasowo na samochodzie. Oryginalnie były na niej zderzaki metalowe chromowane i takie mam już kupione. Czekają tylko aż zakończy się składanie samochodu Smile
Lukasz15
PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 4:58 pm  Odpowiedz z cytatem

Niech kolega na bieżąco robi zdjęcia i informuje o przebiegu remontu. A zainteresowanie pewnie że jest bo ciekawe auto Wink
RAO
PostWysłany: Sob Lis 21, 2009 7:58 pm  Odpowiedz z cytatem

Tak dla zabawy przymierzyłem do Setki ATS'ki Jak się wam podoba??

Prace nad samochodem Ciągle trwają. To, że nic nie pisze to pewnie dla tego, że teraz dzieje się to baaardzo powoli. Skodzia leży sobie teraz na boczku. Jest z niej usuwana korozja i dorabiane są pewne elementy podłogi. Jak się okazuje pracy jest na prawdę sporo...

Jak się okazuje nie zawsze można ufać blacharzom i lakiernikom, bo mo9że się tak zdarzyć, że podczas dalszych prac może coś wyjść...

Lukasz15
PostWysłany: Sob Lis 21, 2009 8:18 pm  Odpowiedz z cytatem

ATSki bardzo ładne wyglądają, choć ja bym jednak pozostał przy oryginalnych felgach. Rudej trochę jest, ale jak Kolega piszę robić to powoli a dokładnie żeby znów nie poprawiać za rok Laughing
klimak11
PostWysłany: Nie Lis 22, 2009 1:00 am  Odpowiedz z cytatem

Pojazd: 126p-ełną gębą

Mam przyjemność czasem coś niecoś pomóc przy skodziance więc dorzucę swoje 3 grosze Smile Najlepsze jest to, że auto od blacharza miało wrócić "zrobione" czyli praktycznie gotowe do składania... jak się okazało odwalił taką fuszerę, że aż boli. Podczas pracy chyba nawet kół nie odkręcił. Nowe progi zostały wstawione, a jakże ale żeby jakoś sensownie je zabezpieczyć już zapału zbrakło. Mam na myśli to, że po przejechaniu przez kałużę można było się jej w całości spodziewać wewnątrz progu. Kolejna sprawa to to, co już dokładnie przedstawiają ostatnie 3 zdjęcia. Po rozkręceniu przedniego zawieszenia okazało się, że nie ma do czego go ponownie przykręcić Evil or Very Mad Podsumowując skodę czeka na pewno bardzo pracowita zima Smile

Wink PZDR
PostWysłany: Nie Lis 22, 2009 10:33 am  Odpowiedz z cytatem

To, że wychodzą takie kwiatki to niestety trochę moja wina, bo nie dopilnowałem gada który mi to robił i teraz niestety muszę sam się tym zająć. Wychodzi tutaj stara dewiza, że jak samemu się czegoś nie zrobi to nie będzie to zrobione wcale.... :/
Kilka ostatnich dni pracy zaowocowało dorobieniem nowego elementu w miejsce wielkiej rdzawej dziury, do którego będziemy pasować całą resztę:

Po pasowaniu zerwane zostały konserwacje z wewnętrznej części przedniego i tylnego lewego nadkola. Skoda była zabezpieczona smołą więc trochę się z tym zeszło ale efekt jest duży. pojawiło się kilka dziurek ale to wszystko będzie wycięte i zaspawane od nowa.

RAO
PostWysłany: Wto Gru 15, 2009 10:09 pm  Odpowiedz z cytatem

Przez krótkie przeziębienie zarówno moje jak i Seby(kolega blacharz) prace troszkę zwolniły. Jednak z nowym tygodniem wzięliśmy się ostro do roboty i już widać tego efekty.

Udało nam się dorobić element do którego mocowane będzie podwozie z przodu samochodu. Stare (skorodowane) kawałki blach zostały usunięte, a na ich miejsce przyszedł zupełnie nowy element. Wszystko zostało spasowane i pospawane tak jak należy. Po wstępnym mocowaniu zbiornika paliwa i obejmy, która go trzyma wszystko do siebie pasuje.
Kolejnym etapem prac będzie wycięcie tylnych mocowań przedniego zawieszenia i dorobienie elementu w który na nowo się je wspawa. Będzie to dość trudne zadanie, chociażby dla tego, żeby nie zgubić geometrii całego układu.

Kilka migawek z bieżących prac Very Happy

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny
Forum Forum Polskiej Motoryzacji -> Tematy moto-ogólne -> Pojazdy Krajów Demokracji Ludowej

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Skocz do: